Wpis z mikrobloga

Ile Cola wytrzymała bez ubranka? A tak z 8h a potem się okazało że znowu rozlizała sobie rankę na boczku więc ubrana z powrotem ()

To kotek bez dna, jest wiecznie głodna. Aktualnie zjada 1,5 puszki 200g karmy gastro w 5 mniejszych porcjach na dodatek mieszanych z wodą. Do tego suplementy, prawie do każdego posiłku.

Dzisiaj skończyliśmy etap izolacji, ma otwarte drzwi od „swojego” pokoju i powoli zwiedza mieszkanie. Z psem różnie, raczej starają się nie wchodzić sobie wzajemnie w drogę a głównie są zainteresowane zawartością misek (i tu jest problem bo Cola nie może psiej suchej a bardzo by chciała).

Już ogarnęła kuwetę i jest bardzo spoko kotkiem. Mruczy jak tylko człowiek znajdzie się w jej pobliżu ale w kontaktach jest ostrożna. Nie cierpi podnoszenia i wtedy się broni.

Z uwagi na problemy z jedzeniem szukamy dla niej domu gdzie będzie jedynaczką.
-Cola ma około 2 lat
-została zgarnięta z ulicy w koszmarnym stanie, z zapaleniem trzustki. W tym momencie jest „zdrowa” (czekamy na wyniki histopatologii wątroby). Testy fiv/felv ujemne, wykastrowana, odrobaczona, zaszczepiona. Je karmę gastro (Concept for life) i możliwe że tak będzie musiało zostać.

Szukam dla niej najlepszego domu niewychodzącego.

Jej leczenie w sumie kosztowało prawie 3k ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Faktury w aktualnościach
https://zrzutka.pl/mne5va

Gmina numer 1 po dwóch tygodniach i koszmarnej ilości zmarnowanego mojego czasu w końcu wysłała zgłoszenie szczeniaka znalezionego w lesie przez patrol policji, którego zabezpieczyłyśmy na własną rękę.
Przy okazji w końcu złożyłam formalny wniosek o wskazanie właściwego, zdaniem gminy, sposobu postępowania w takich przypadkach (bo w tej gminie zwierzęta bezdomne i powypadkowe zgłasza się od poniedziałku do piątku od 7 do 15 () ) i dopóki nie otrzymam odpowiedzi to będę je zawozić burmistrzowi do domu, może zgłoszenia będą szły szybciej.

Puszek po drugiej operacji dochodzi do siebie. Zaczyna normalnie siadać. Po pierwsze wielkie dzięki za zamknięcie zbiórki bo tak dobrze to nam chyba żadna nie poszła ❤️ Dzieciak już jest miziastym słodziakiem więc co to będzie za dwa tygodnie…
Też szuka domu

Szary kotek wzięty pod opiekę do przeleczenia i kastracji to jednak kotka, ale na szczęście na nią czeka już dom.

Dionizy ( kiwaczek z toksoplazmozą we wtorek zmienia lecznicę - będzie konsultacja neurologiczna i nie wiem, na prawdę nie wiem co z nim dalej będzie jak się okaże że jemu tak zostanie () )

Lecę łapać następnego chorego gluta pod szpital.

Miłego weekendu ()

#pieszkotem

Wołam użytkowników, którzy zaplusowali następujący wpis lub komentarz:
https://www.wykop.pl/wpis/66851713

c.....i - Ile Cola wytrzymała bez ubranka? A tak z 8h a potem się okazało że znowu ro...

źródło: comment_1665829647wLP4zQvIDMUksYK6pyqfFJ.jpg

Pobierz
  • 27
@chixi: Po pierwsze zbadać T4- jeżeli wyjdzie nadczynność to mamy prawie problem rozwiązany- lekarz zaleci odpowiednią dawkę leku. W naszym przypadku jest to lek Tiafeline (lub tańszy jego zamiennik Felimazole) (druga kotka)

Jeżeli niestety nie jest ten problem, może to być problem psychiczny, który można leczyć lekami psychotropowymi (pod oczywiście okiem weterynarza). Na początku bym jednak zastosowała kilka innych metod:
* Po 1 dobra karma (tak by się najadała - minimum
@chixi: Te ubranka to nieporozumienie. Mam teraz kota, który niestety musi dluzej cos nosic ze wzgledu na guza na brzuchu ktorego sobie wylizuje/wygryza.
Te kaftaniki to jakis dramat. Po sprawdzeniu kilku patentow z rajstopami itp. w koncu znalazlam chyba najlepsze rozwiązanie.
Bardzo polecam taki kubrak.
Sa różne rozmiary - jak się poszpera to niedrogo można kupić. Ok 50zł zapłaciłam.
jahcekomunalne - @chixi: Te ubranka to nieporozumienie. Mam teraz kota, który niestet...

źródło: comment_1665844027lNAf99QnNyMfgUUCJNxgrI.jpg

Pobierz
@szczurkowesny:
1. Tarczyca jest okej
2. Z zalecenia lekarza prowadzącego je to picrel, w sumie czekamy na wyniki histopatologii, ja zobaczę czy będzie coś przybierać i będziemy decydować o zmianie na coś zwykłego wysokomięsnego/low fat (i dlatego póki co olej z łososia też odpada
3. Miska spowalniająca bardzo spoko, kupię
4. Psychotropy absolutna ostateczność, póki co nie bierzemy w ogóle pod uwagę @jahcekomunalne: takiego ubranka za cholerę jej nie założę
c.....i - @szczurkowesny: 
1. Tarczyca jest okej 
2. Z zalecenia lekarza prowadzącego...

źródło: comment_1665846249bxket7MfjvDGqRCadtkoDo.jpg

Pobierz
@chixi: uwierz mi - z moim kotem mocno walczylam, przerobilam rozne kaftaniki, kupne i samorobki.
Ten zakup to złoto.
Dziwne np było zachowanie zachowanie kota przy tych wiazanych - jakies osowienie, nieruchliwa byla. A przy domowej roboty ubranku z rajtuz (tylko dziury wyciete na lapy) poprostu nie ten kot. Rajtuzy tanie nie sa i szybko sie drą, rozciagają i dlatego zaczelam szukac czegos w stylu takiej skarpety zakladanej na kota, bez