Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej #ortodoncja #stomatologia #stomatolog #ortodonta
Grozi mi wyrwanie dwóch dolnych czwórek przed założeniem aparatu, ze względu na stłoczenie. Zęby mam oczywiście zadbane, więc nie chcę tego robić. Sugerujecie konsultować z innym orto? Tutaj od pana ortodonty usłyszałem, że generalnie można bez usuwania, ale efekt będzie trudniejszy, bo wyciągami nie da rady plus wada może się cofnąć.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6349440a95a50e0a751e2df2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja miałam mieć wyrywane 4 zęby do aparatu, 2 na gorze i 2 na dole, poszłam do innego orto i założyliśmy aparat, nie było żadnych komplikacji, cofnięcia wady również, polecam skonsultowanie z innym
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Idź do innego ortodonty. Moja ortodontka powiedziała, że takie metody na wyrywanie zdrowych zębów, żeby wyprostować zgryz są przestarzałe i po latach przychodzą do niej pacjenci z problemami z tego powodu.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bez badania pacjenta w gabinecie i analizy modeli, zdjęć itp. nie da się stwierdzić czy usunięcie jest potrzebne czy nie. Leczenie ortodontyczne to całkiem długi okres czasu 2-3 lata i opera się na wzajemnej współpracy.Jeżeli lekarz nie wzbudzają twojego zaufania, to po prostu go zmień.
Pamiętaj, że przychodzisz do gabinetu na leczenie, a nie ustawianie krzywych zębów. Oczywiście pacjentom zależy głównie na efekcie wizualnym, ale dla nas jest to
  • Odpowiedz