Wpis z mikrobloga

Co oni dają do tych kurczaków w KFC? Jeden z ulubionych fastfoodów, a za prawie kazdym razem bol brzucha po parunastu godzinach jest absurdalny. Piecze, boli, rusza na sracza i z drugiej strony wtedy tez boli. Az dusi.

I nie, nie chodzi o ostrość, bo jem ostrzejsze i nic nie jest, a po KFC to zdycham. Jakby po 2020 cos zmienili, bo wczesniej nie kojarzę by tak się dzialo. Niektórzy ze znajomych tez maja podobnie. Jakis kwas daja do marynaty czy co?

#kfc #fastfood
  • 128
Słyszałem od osoby co robi w KFC że pracownicy jak jest #!$%@? to do tej frytkownicy do kurczaków #!$%@?ą nie 0.5 kg czy ile tam dokładnie jest w przepisie kurczaka tylko ile wlezie. W efekcie to mięso się nie dopieka i jesz surowego kurczaka z chrupiącą panierka. Sraka murowana
@KubaGuziq: Nie chce siać fermentu ale dwa razy z rzędu się naciąłem. Za pierwszym razem z synem mieliśmy ból brzucha i staje i myślałem, ze to jakiś przypadek, ale za drugim razem jak żona się podkładała to doszedłem do wniosku, że coś jest nie tak. Dziwne, że przy takiej zdawałoby się kontroli jakości dzieją się takie rzeczy.
@KubaGuziq: KFC nie jem przynajmniej rok bo zawsze kończyło się tak samo, że były rewolucje nad ranem albo kilka godzin po zjedzeniu , a z drugi powód to te ich kurczaki jakieś ubogie, czasami sama panierka się trafiała albo nie dowozili czegoś. Nie wspomnę o tym jak longera #!$%@? po całości w porównaniu do tego co było kiedyś.