Wpis z mikrobloga

Jak wesprzeć osobę, która bardzo martwi się o swojego psa (ciężka choroba, możliwe że nie pożyje długo), jeśli się nie zna tego zwierzaka i samemu nie jest się aż takim psiarzem?
Jak nie wyjść na kogoś bez empatii, co się mówi takiej osobie?
Wiem że są ludzie dla których zwierzę to członek rodziny i można być naprawdę blisko ze swoim psem/kotem, ale ja raczej jestem osobą twardo stąpającą i nawet jeśli bardzo lubię jakiegoś zwierza to mam z tyłu głowy myśl że w końcu ono umrze, że będzie żyło krócej itd. I jakoś zawsze byłam z tym pogodzona. Nie mogę być chamsko szczera, ale też nie chce fałszywie współczuć mówiąc jakieś bzdury w stylu będzie dobrze.

Nie umiem w pocieszanie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#rozowepaski #niebieskiepaski #wsparcie #pies #relacjemiedzyludzkie
hermetyczniee - Jak wesprzeć osobę, która bardzo martwi się o swojego psa (ciężka cho...

źródło: comment_1666083778zbYsphmN9rywfdv4glvTlV.jpg

Pobierz
  • 12
@hermetyczniee: zaoferuj czy aby nie trzeba skrócić mu cierpienia (u weterynarza, nie w ogródku). Możesz to ty zwierzaka zawieść na "zabieg". Eutanazja zwierząt to norma.
Wykażesz empatię, nie mając problemów emocjonalnych z pozbawieniem życia zwierza, a zaoszczędzisz właścicielom przykrych wspomnień.
@sierpien22: w sumie staram się znaleźć jakieś pozytywne rzeczy (np. lepsze wyniki badań, dobre rokowania lekarzy, dobra opieka itd. gorzej jeśli ktoś jest na łożu śmierci, wtedy chyba żadne słowa nie pasują). No i tak samo starałam się podejść do tego psa, ale w pewnym momencie mam wrażenie że to i tak nie pomaga i lepiej by było, żebym nic nie mówiła
@hermetyczniee:

staram się znaleźć jakieś pozytywne rzeczy

Ja osobiście tego unikam. Jasne - zdrowia życzę... ale wolę po prostu być, w czymś pomóc jak się da. Wiem po sobie: "będzie dobrze" jest g. warte; bądź blisko, zrozum mnie.
@buzzardpl: wydaje mi się, że wyszłabym na bezduszną wtedy
wiecie jest łatwiej gdy to jest wasz zwierzak to można sobie powspominać jakieś sytuacje zabawne itd., a w momencie gdy jest to dla mnie zupełnie obcy psiak, a jedynie właściciel jest mi bliski, to nie wiem.