Wpis z mikrobloga

Co oprócz cewek może być zepsute? Są jakieś kable wysokiego napięcia? Do tej pory zapłon wypadał mi tylko na lpg, dzisiaj samochód na benzynie zaczął szarpać i stracił moc na tyle, że na 2 biegu dało się jechać 60 km/h
Musiałem przełączyć na lpg (na którym o dziwo dojechałem).

A z lpg to problem mam od dawna dlatego jeżdże od kilku miesięcy tylko na benzynie i problemu nie było, gdy na gazie podłączyłem auto pod kompa to pokazało wypadanie zapłonu ale podmiana cewek nic nie zmieniła więc wydaje się, że cewki są okej.

Ma ktoś jakiś pomysł? A niby to taki pancerny i niezawodny silnik m52b28tu... Mam ochote #!$%@?ć ten śmietnik na złom.

#bmw #e39 #lpg #mechanika #mechanikasamochodowa
  • 10
@serek_heterogenizowany: od cewek idą do świec takie małe gumowe fajki, często one sie psują szczególnie na końcówkach i lubią bić na boki.

To nie wina silnika tylko mechaników. Wymieniałeś świece? Na jakie? Ilu elektrodowe?

Czy jak odepniesz przepływkę wszystko jest tak samo? Masz możliwośc podpiąć INPE i zobaczyć roughness test na wolnych obrotach oraz jakie adaptacje lambdy masz na LPG/bez LPG?
@dymel: sonde trzeba wymienić bo już od dawna komp pokazywal blad

@sorek: swiece specialnie pod lpg, jednoelektrodowe denso k20tt. Swoją drogą na gazie smierdzi katem + silnik chyba sie przegrzewa bo czuc fale ciepła przechodząc obok auta (na benzynie tego nie ma). Ale nie wiem czy to moze miec zwiazek z układem zapłonowym
swiece specialnie pod lpg, jednoelektrodowe denso k20tt


@serek_heterogenizowany: wywal, wstaw NGK polecane do tego silnika zwykłe. Kiedy zmieniałeś? Jak dawinej niż 5k km to też wymień - te świece do LPG to pic na wodę.

Swoją drogą na gazie smierdzi katem + silnik chyba sie przegrzewa bo czuc fale ciepła przechodząc obok auta (na benzynie tego nie ma)

Warto sprawdzić czy parownik nie pluje gazem do układu cłodzenia i go nie
@serek_heterogenizowany: Masz rozjechane mapy paliwa przez uszkodzoną sonde Lambda. Albo masz ubogo albo bardzo bogato i zalewa. Podepnij jakiś skaner i sprawdz wartości korekt czasu wtrysku. Reset kompa, adaptacja na benzynie i dostrojenie gazu. Swiece denso iridium akurat są dobre, na pewno lepsze niż zwykłe NGK.
@lizak21: zależy, na gazie jak patrzyłem to raz na jedym cylindrze a raz na kilku

@balboa84: jak byłem u gazownika to mówił, że raczej to nie przez strojenie, a jak mi zaczął gadać o wtryskach gazu i kosztach rzędu kilku tysięcy to szybko stamtąd #!$%@?łem xD Sonda lambda tylko oryginalna czy są godne polecenia zamienniki?
ale brednie, typowe dla kogos kto te silniki widzial jedynie w internecie. najgorsze ze, to powiela sie na forach od lat. jak stukowy wyrzuci to też do wymiany? sondy bardzo rzadko się psują. To nie polonez na gaźniku.

@serek_heterogenizowany: masz typowe objawy dla nieszczelności lub układu zapłonowego.

@trzaichlac69: Dokładnie, dwie sondy jednocześnie nie padają