Wpis z mikrobloga

#perfumy Hejka. Z racji tego że chciałbym przetestować więcej zapachów chcę zacząć odlewać to co mam. Jeśli chodzi o sposób to jaki jest najlepszy? Z tutoriali widzę że chyba najlepszy będzie z tą rurką do przetłaczania płynów infuzyjnych. Jeśli chodzi o dekanty i strzykawki czy teflonowa taśma to gdzie się w to zaopatrujecie?
  • 20
@boob2bratboob: decant_pl na allegro/shopee
Strzykawki koniecznie z gumowym tłokiem. Jak potrzebujesz dużo to najlepiej kupić na allegro po 100szt, jak mniej to w aptece. Taśmy nie stosuje to nie pomogę. Uważam, że wystarczy taśma izolacyjna na zewnątrz.
Zamiast tej rurki, która jest sztywna, używam wężyków silikonowych o różnej średnicy. Dekanty emcor lub decant.pl są na A. Strzykawki również. Taśmy teflonowej nie używam, bo nie widzę takiej potrzeby. Na połączenie atomizera ze szkłem wystarczy zwykła taśma izolacyjna.
@boob2bratboob: szkła klasycznie z decant_pl na allegro, a strzykawki i rurka stacjonarnie w aptece, taśmy teflonowej nie używam bo nie jest konieczna. Jeśli chodzi o sposób to tak, ten z rurką najczęściej się sprawdza. Ucinasz z pół centymetra tej rureczki i nakładasz na końcówkę strzykawki. Następnie zakładasz to na rurkę która wychodzi z flakonu, naciskasz i odciągasz płyn. Zabieg powtarzać do uzyskania 100+ flakonow w kolekcji ( ͡° ͜ʖ