Wpis z mikrobloga

Chciałbym Was wszystkich zaprosić, jak w pokerze, do powiedzenia "sprawdzam" i odsłuchania mojego najnowszego numeru - "Sfera Marzeń"!

https://youtu.be/mnyPoE-hNNo

Za produkcję odpowiada Gap1, a za miks i mastering - Vk3Studio.

Powiedzmy, że sam numer utrzymany jest w konwencji reportażu z życia szarego, polskiego blokowiska. Starałem się spojrzeć na wszystko w sposób dojrzały, ale i pozbawiony emocji. Taka tam rzeczywistość bez zbędnych filtrów. Rzeczywistość, która nikomu nie pozwala marzyć. Nikomu z mojej dzielnicy. Nie powiem, kilku osobom się udało spełnić marzenia, co podziwiam i nie wstydzę się im o tym przypominać jak tylko znajdzie się okazja.

Generalnie lubię w swoich tekstach używać różnych metafor czy kulturowych odniesień. Tym razem założyłem sobie, aby o wszystkim opowiedzieć prostym językiem, bezpośrednim, rezygnując z różnych smaczków i ozdobników, ale mimo to zaintrygować odbiorcę. Z tekstu jestem strasznie zadowolony i uważam, że jest ciekawy, oryginalny. W ulicznym rapie próżno szukać takich treści.

W sposobie nawijania widzę jeszcze rezerwy i przestrzenie do poprawy. No, ale myślę, że gdybym w pewnym momencie tej drogi ich nie widział, oznaczałoby to, że trzeba zrezygnować z tworzenia rzeczy. Podobno wszelkiej maści twórcy tak mają. Inaczej powiem, po prostu chcę całe życie się uczyć i poprawiać niedoskonałości. To mój cel nadrzędny.

Raz jeszcze zachęcam do odsłuchania "Sfery Marzeń". Prosty, bezpośredni, uliczny hip-hop. "Jakie życie, taki rap", co nie?

#maloznanerapy #rap #polskirap #nowoscpolskirap #rapsy #elquatro #muzyka
Modest_elQuatro - Chciałbym Was wszystkich zaprosić, jak w pokerze, do powiedzenia "s...

źródło: comment_1666695437RipqcALTzyybNRQDRRcSsG.jpg

Pobierz
  • 4
@wixiarz: dziękuję ziomal za opinię! Grzech nie wspomnieć o jednej anegdotce jak już poruszyłeś ten temat. Otóż zaraz przed zabraniem się za pisanie, usłyszałem od mojego kolegi z Braku Kultury, Marcina, propsy za użycie rymów przeplatanych w utworze "#chlop30lat". Pomyślałem wtedy, że może i w "Sferze..." sprawdzi się taki zabieg i postanowiłem, że użyję tutaj tego samego rodzaju rymów :)
Modest_elQuatro - @wixiarz: dziękuję ziomal za opinię! Grzech nie wspomnieć o jednej ...