Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Przerzucał się ktoś z was z #bupropion na #metylofenidat ? Muszę porozmawiać z moim psychiatrą na następnej wizycie, bo w sumie moja #depresja chyba została spowodowana nieleczonym #adhd Nie wiem jak, ale jakoś na to dzisiaj wpadłem. Nie potrafię się na niczym skoncentrować. Na wykładach siedzę i nie wiem nawet co się dzieje. Na ciekawszych jest lepiej ale też gubię wątek po paru sekundach. Ogólnie to chyba od gimnazjum napier**lam prawą nogą jak siedzę i nie ważne, czy jestem zmęczony. Bupropion pomógł mi stanąć na nogi, ale nadal miewam dziwne nastroje. Biorę 150mg od paru miesięcy. Brałem jeszcze trazodon na noc ale strasznie zatykał mi nozdrza. No i w sumie teraz unormowałem jako tako sen i nie mam potrzeby brania(czasem jednak zdarzy się kilkugodzinna bezsenność).
  • 28
@Mixer135: Ja biorę aktualnie 300mg, tez myślałem nad przejściem na metylofenidat mówiłem mojemu psychiatrze o tym, że depresja została zażegnana, a jedynie co potęguje u mnie depresję aktualnie to to że nie mogę się skupić i jestem zawiedziony że znowu czegoś nie zrobiłem. To jakoś to zostało zlane i że ona się nie zajmuje takimi przypadkami i mam dalej brać 300mg bo może się jeszcze u mnie nie rozkręcił xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lentilek: no ja już z 4 miesiące biorę 150 to się raczej nie rozkręci XDD. Pogadam na wizycie z moim psychiatrą i zobaczymy co z tego wyniknie. Jak mnie zleje to pewnie pójdę do kogoś innego.
@Mixer135: No ja przeskoczyłem z 150 mg które brałem z 7 miesięcy na 300 mg bo to max dawka xD Trochę żałuje że to zostało tak zlane, bo lekarz mi odpowiadał. A to było na zasadzie że przecież sobie radziłem aż do tego momentu z wszystkim więc raczej nie ADHD. I by wykryli to za dzieciaka XD Szkoda bo nawet nie było praktycznie żadnych pytań, jakiejś próby analizy chociaż najmniejszej tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lentilek: Właśnie jestem po e-wizycie, chłop mi powiedział, że jak chce zdiagnozować ADHD to żebym na psychoterapię się zapisał i że zdiagnozowanie trwa długo. Generalnie zadawał mi pytania jak przebiegała moja nauka od dzieciństwa. Mówił, że jak zdałem maturę to raczej nie powinienem mieć ADHD i żebym popracował nad dyscypliną.
@Mixer135 i @lentilek : ja lvl 29. Brałem trzy różne antydepresanty i nie działały. Przy którejś wizycie psychiatra zaczął zadawać dziwne pytania i sam wyszedł z tym że mogę mieć ADHD i/lub aspergera, Test DIVA 5 wykonywałem u swojego psychologa - test trwał godzinę + wywiad z partnerką i rodzicami. Okazało się ADHD z zaburzeniami koncentracji i uwagi (ADD). Na razie mam Medikinet CR 20, ale w przyszłym tygodniu po konsultacji będę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@termobulbulator: dzięki za komentarz. Napisz jak się będzie coś zmieniać. Ja miałem tylko dysgrafię stwierdzoną. Też jestem po technikum, ale ze studiami na elektronice już sobie nie dałem rady.Miałem sytuacje, gdzie ziomek mi dawał korepetycje z fizyki i nic nie byłem w stanie przyswoić. Dosłownie nic, mówił do mnie a ja za parę sekund nie wiedziałem co on do mnie mówił. Zapisałem się teraz na zarządzanie, żeby nie mieć tyle stresu
Miałem sytuacje, gdzie ziomek mi dawał korepetycje z fizyki i nic nie byłem w stanie przyswoić.


@Mixer135: Kurcze, ja miałem z kilkoma przedmiotami tak samo, a z historią to tragedia, zdawałem tylko dlatego, że ściągałem - kompletnie żadna metoda nauki nie działała.
Ja po technikum od razu poszedłem do pracy, najpierw na staż 9 miesięcy (za 800zł :D), później pracowałem w HelpDesku (już w innej firmie).
Jeżeli faktycznie masz ADHD to
@Mixer135: Metylo opisałbym jako taki mocniejszy i krócej działający bupropion
Na pewno bardziej pomaga w koncentracji, ale raczej nie w długotrwałym leczeniu depresji przez narastanie tolerancji i krótkie działanie nawet w wersji z przedłużonym uwalnianiem