Wpis z mikrobloga

@Tszmiel: Ciekawe czy napotkam kiedyś na wątek dotyczący programowania na wykopie gdzie programiści nie będą z siebie robić bóstwa bo posiadają mityczne UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE jednocześnie plując na każdą nietechniczną pozycję.

Jednocześnie ci boscy programiści posiadający UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE nie są w stanie przewidzieć ile czasu zajmie im implementacja nowego ficzera którego chce klient i rozjazd w dowozie wynosi ostatecznie miesiąc.

Wstyd sie przyznawać że się pracuje w IT czasami bo poziom odklejenia
@Tszmiel: Bo są "scrum masterzy" i scrum masterzy. Pracowałem z wieloma co nie mieli pojęcia co robią. Ale jak pierwszy raz trafiłem na SM z prawdziwego zdarzenia to jest inna bajka. Jak to ładnie ujął jego robota jest "robić dobrze zespołowi" i był w tym zajebisty.
@WszystkieFajneLoginySaZajete

Jednocześnie ci boscy programiści posiadający UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE nie są w stanie przewidzieć ile czasu zajmie im implementacja nowego ficzera którego chce klient i rozjazd w dowozie wynosi ostatecznie miesiąc.


No jak Ty umiesz przewidzieć wszystkie przeszkody i problemy po drodze, żeby dokładnie wszystko wyestymować, to pożycz tej szklanej kuli.
@ATAT-2: myślę, że niechęć ludzi do SM wynika niekoniecznie z niezrozumienia tej roli. Raczej kiepskie doświadczenia z pełniącymi tę rolę.

Sam trafiałem często na SMów, którzy w mojej opinii bardzo mało wnosili do zespołu - nawet nie moderowali spotkań, nie pilnowali timeboxów, próbowali doradzać developerom jak mają rozwiązywać problemy (nie mając żadnej wiedzy technicznej - porada typu "czy resetowałeś już router?").
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Tszmiel: @NoMoreTearsJustSmile: ale wy jesteście głupi. To że w waszych firmach tak wygląda praca SMa, nie znaczy, że prawdziwy scrum master tak pracuje. Z tej strony dev, który przez 3 lata pracował z prawdziwym scrum masterem, który spowodował, na przestrzeni 2 lat, że zespoły dowoziły znacznie więcej w znacznie krótszym czasie. Dla was to ktoś, kto se przesuwa tylko taski w JIRZe. A potem jeden z drugim devem nie wie,
@ATAT-2


Idąc tym tokiem rozumowania w niektórych projektach powinni pozbyć się QAów bo czasem i na nich programiści narzekają że czepiają się głupot.

Tu skończyłam czytać, bo porównywać QA do SMa... Gdzie QA faktycznie coś robi, musi być dokładny i posiadać odpowiednią wiedzę techniczną.

@NoMoreTearsJustSmile możesz sobie literalnie wsadzić całą wiedzę techniczną w projektach powyżej stawiania 1500 klona WP. Już widziałem te fantastyczne systemy projektowane przez programistów i zespoły przez nich zarządzane.
@Tszmiel: No ale programisci tez czasem tepi w #!$%@?. Zglaszasz blad w aplikacji, a on ci potem tlumaczy, ze źle klikasz bo nie tak zostalo to zaprojektowane i wedlug niego tak ma byc. Nie pojdzie do solution/product/service ownera, zeby przegadac sprawe, tylko sie bedzie upieral, ze dobrze zrobil.
@Wyrelworelowany


Enyłej, szanujmy się ludzie, bo w tej branży jeszcze tylko kilka dekad będzie pięknie xD

A co będzie później? ( ͡º ͜ʖ͡º)

@NoMoreTearsJustSmile później założymy softłerhałs z byłych pracowników SEKTORA IT xD który będzie wyglądał jak pokój panów informatyków z wczesnych lat 90, a klientów będziemy traktowali jak j... kretynów. Nazwiemy się TWOJA STARA JIRA.
myślę, że niechęć ludzi do SM wynika niekoniecznie z niezrozumienia tej roli. Raczej kiepskie doświadczenia z pełniącymi tę rolę.


@u_k1: dokładnie, I to jest cały rak trgo tagu.

Ludzie mają styczność że samo zwanczymi scrum masterami którzy nie robią tego co powinno i wyraboaja sobie jakeis mityczne opinie a wciąż nie mają pojęcia co te osoby robią w projekcie.
Wstyd sie przyznawać że się pracuje w IT czasami bo poziom odklejenia jest większy niż u studentów prawa


@WszystkieFajneLoginySaZajete:
Potem te sieroty jedna z drugą nie są w stanie się odezwać bo bojom sie i tensom sie. Stopień autyzmu w tej bańce jest naprawdę nadzwyczajny

No ale programisci tez czasem tepi w #!$%@?.


@bacanahali: bo ma fobie i siem trzensiem przed kontaktem z ludzmi ¯\_(ツ)_/¯