Wpis z mikrobloga

@WszystkieFajneLoginySaZajete


Jednocześnie ci boscy programiści posiadający UMIEJĘTNOŚCI TECHNICZNE nie są w stanie przewidzieć ile czasu zajmie im implementacja nowego ficzera którego chce klient i rozjazd w dowozie wynosi ostatecznie miesiąc.

No jak Ty umiesz przewidzieć wszystkie przeszkody i problemy po drodze, żeby dokładnie wszystko wyestymować, to pożycz tej szklanej kuli.

@NoMoreTearsJustSmile: Od tego jest SM żeby Ci te przeszkody usuwał. I tak jak napisał @WszystkieFajneLoginySaZajete: doświadczenie… mówi to panu coś?
  • Odpowiedz
wynika z tego ze koordynator projektu (czyli SM tut


@Kapitan_Nemo_na_koniu_Mewa: ja jebe, skąd wam się bierze ten "koordynator projektu"? Przecież sm nie kordynuje znie nadzoruje - nie dziwota że hejtuejcie skoro macie wrażenie że smi stoją nad devami nie majac wiedzy technicznej
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Tszmiel:

ma pogodzić paręnaście zwaśnionych ze sobą zespołów w ogromnej korporacji

Ty nie masz pojęcia o scrumie i nie potrafisz tego przyznać xD jak scrum master ma ogarniać kilkanaście zespołów? Scrum master nie powinien ogarniać więcej niż 2 zespoły (zespoły w rozumieniu scruma i scrum guide'a), żeby to miało sens.

W jaki sposób to zrobił? Przejął rolę product ownera
Jaka jest rola product ownera? No, proszę - słucham. Bo z tych
  • Odpowiedz
@Marmite: @jtag: Wiesz, nie chce mi się raz po raz o tym pisać bo już 2-3 razy pod tym tagiem tłumaczyłem. A tydzień później znowu pojawia się to pytanie i inni WYMAGAJĄ wytłumaczenia tego, chociaż wiedzę mogą sobie wygoglować.

Śmieszne jest również to, że najgłośniej szczekają Ci, którzy jawnie się przyznają, że nie wiedzą jaki jest zakres obowiązków SMa ale nie przeszkadza im to w gadaniu na lewo i prawo
  • Odpowiedz
@ATAT-2: no i taki SM to właściwa osoba we właściwym miejscu - gdyby większość taka była to by nie było narzekania na tę rolę.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Bo wynika z tego ze ta osoba tak de facto nic konkretnego nie robi xD
Od rozwiązywania problemów pracowników zwykle jest kierownik/koordynator, od zaopatrzenia logistyk (albo tez kierownik przy mniejszej skali przedsięwzięcia) a od pilnowania czy wszystko idzie zgodnie z planem… tez ten sam kierownik wyznaczony do danego zadania.
  • Odpowiedz
@ATAT-2: Tak bo z tego co piszesz to SM rozwiązuje problemy pracowników jeśli napotkają takowe, pilnuje żeby robota szła zgodnie z planem (czy tam kalkulacjami jak to tu nazywacie), zbiera info na temat postępów i zagrzewa do roboty.

Przecież to robota kierownika projektu a nie #!$%@? jakiegoś misia po jednej książce i połowie kursu xD
  • Odpowiedz
@Kapitan_Nemo_na_koniu_Mewa: Nie wiem czy przeczytałes mój wpis o obowiązkach SM w moim projekcie, ale jeśli tak to całkowicie go nie zrozumiałeś.

Poza tym piszesz że to zadanie koordynatora, to logistyka, to kierownika itp. Nawet jeśli tak by było to w czym problem, że w pewnych organizacjach jest osoba która przejmuje te obowiązki od innych?
  • Odpowiedz
@ATAT-2: No właśnie przeczytałem i funkcje identycznie pokrywają się z obowiązkami kierowniczymi.
Jeśli ktoś chce wydawać kasę na bębniarza galernika to mi nic do tego, ale dla mnie osobiście to niepotrzebne rozbijanie funkcyjności stanowiska kierownika/PM, ergo: totalne marnowanie (niemałej) kasy.
  • Odpowiedz