Wpis z mikrobloga

Idea pracy zdalnej w Polsce zdechła chyba szybciej, niż się narodziła xD. Wczoraj przyszedł mail od HR, że od nowego roku zapraszają wszystkich do biura. Tak czułem, że ten moment się zbliża. Liczba leniwych bulw przekroczyła skalę żenady:
- dzwoniłeś o 10 (praca 8-16), a on zaspanym głosem mówi "h-h-halo czekaj bo komputer muszę zresetować ". A rzeczywistości dopiero biegł do niego i go włączał,

- raporty notorycznie nie zrobione na czas ,,a bo hehe VPN mi coś nie działał i nie mogłem",

- spotkanie od tygodnia umówione na środę godzina 13:00. Dzwonisz do Anetki czemu nie dołącza, a w tle słyszysz pikanie kasy w supermarkecie,

- no i wyższy level: ,,Teams mi się zacina więc wyłączam w ogóle". W rzeczywistości chodzi o to, że przy włączonym Teamsie na Outlooku widać, że od 3 godzin nie ruszyłeś myszką xD. Przypadkowo u wszystkich największych firmowych leserów ten Teams się hehe ,,zacinał".

No i w końcu stało się tak, że zaczęły być całościowo zawalane kontrakty, obsługa zleceń, wszystko. Jakby zwolnić osoby, które odwalały w/w rzeczy, to trzebaby #!$%@?ć pół firmy xD. Wiem, że rozważano ewentualne pokazowe zwolnienie kilku Anetek, no ale jednak wszyscy wracamy.

Także no przykro mi, ale typowi Areczek i Anetka potrzebują bata pana nad głową, inaczej są zbyt leniwi żeby wykonać swoje podstawowe obowiązki.

#korposwiat #pracbaza #bekazpodludzi #pracazdalna #gorzkiezale
  • 134
nie chciałoby mi się ryzykować utraty pracy dla zarobienia 50zl na butach.


@pedros92: Ale miras to ak nie dziala. Nie ryzykujesz niczym. Buty masz z przydzialu. Sa Twoje. Ty ich nie "wynosisz" ani nie kradniesz.

Co x czasu pracodawca musi Ci je zapewnic. Jak jescze poprzednich nie zuzyles to i tak dostajesz nowe.

To nie jest wynoszenie ani kradziez. Inna sytuacja. Recznikow, mydla i innych takich to ja mialem na tony.
@gorzki99: W moim zakładzie pracy kradziono papier toaletowy. Zamówiono papier do łazienek, cały zaginął. Kolejna dostawa, i znowu pusto. Powtarzało się to do momentu, kiedy wszyscy pracownicy nie mieli już w domach miejsca, żeby ten papier utykać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiccoloGrande: jeden ziomuś z Bostonu notorycznie odpowiada z mega opóźnieniem i też zwala na teamsy, ale też jak czasem siędze wieczorem to non stop away. A pewnie kosi 150k+ jak nie lepiej (dev w dużej korpo) ¯\_(ツ)_/¯
wydaje mi się ze to nie wina pracy zdalnej tylko zarządzania ja obserwuje koło 30% większa wydajność porównując prace zespołów z przed pandemia . A z drugiej strony spróbuj zatrudnić jakiegoś dobrego dev, test, nie proponując pracy zdalnej - powodzenia
@PiccoloGrande: to nie jest problem pracy z domu ani ludzi samych w sobie, tylko tego, że HR zatrudnia nieodpowiednich ludzi i tym samym firmy są pełne pajacy, którzy wgl takiej pracy nie powinni dostać.

W dzisiejszych czasach żeby przejść jakakolwiek rekrutacje trzeba być dynamicznym kłamcą i odpowiadać na pytania tak jak sobie HRy życzą. Musisz udawać, że Twoja pasją jest tworzenie wartości dodanej, że Twoją największą motywacją nie są pieniądze a
@PiccoloGrande: U mnie w pracy (IT) jak weszło full HO lub hybryda w zależności kto jak chce i jak musi, to się okazało że wydajność wzrosła do tego stopnia że firma uznała ze juz na HO zostajemy, zaczęli zatrudniać nowych ludzi z innych rejonów Polski i ogólnie świata gdzie biur nawet nie mamy a siedziby przenoszą do mniejszych biur o wyższym standardzie i w bardziej "prestiżowych" lokalizacjach. Więc to chyba nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiccoloGrande: gdzie Ty kurde pracujesz?

U mnie w firmie się myśli o ograniczaniu powierzchni biurowej, bo od dwóch lat na 200-osobistym piętrze w centrum Katowic pracujemy w pięć osób. Ja pracuję z biura z wyboru.
W moim zakładzie pracy kradziono papier toaletowy. Zamówiono papier do łazienek, cały zaginął. Kolejna dostawa, i znowu pusto. Powtarzało się to do momentu, kiedy wszyscy pracownicy nie mieli już w domach miejsca, żeby ten papier utykać.


@Gadgetztan: Normalnie to bym to potraktowal jaki bait. Tylko ze osobiscie znam przypadek gdzie koles papier toaletowy rozliczal w kosztah delegacji :P Wiec niekoniecznie baitujesz :P
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiccoloGrande: jak miałem odpowiedzialbosx i aby rozliczałem się z wyników z przełożonym i fuck upow to zdalny był zbawieniem teraz robię to samo ale jesteśmy z ziomkiem w takim "teamie" i komunikacja leży każdy robi co chce on jest niby moim przełożonym sratata i o wiele lepiej mi się pracuje z biura gdzie mam tego typa obok i wiem co #!$%@? a tak siedzie i się wkurieam bo on zrobił coś