Wpis z mikrobloga

Od kilku dni przebywam na Sycylii i przyznaje widoczki znośne choć do Portugalskich autonomii wyspiarskich, Alp Niemiecko-Austriackich czy Szwajcarii dzieli je przepaść, zwyczajnie nie ten poziom. Tak im dłużej tutaj jestem tym bardziej nie rozumiem zachwytu. Włosi po tym okresie jawią się w moich oczach jak Cyganie Europy, śmiecą ale nie tak jak śmiecenie ma w oczach typowy Polak że ktoś niedopałek papierosa wyrzuci na chodnik. Oni potrafią na ten chodnik wyrzucić worki że śmieciami, stare ubrania, reklamówki z nieokreśloną zawartością i wszystko co uważają za odpad czyniąc z chodnika niejako tor slalomowy. Kultura włoska to określenie które nie istnieje, są głośni, przepychają się, krzyczą i trąbią swoimi ulepami pokroju Fiat Panda 1 Gen totalnie bez powodu zdając się z miasta czynić zwierzyniec w którym klakson to jedyna słuszna forma komunikacji. Główny deptak miasta w którym jestem #palermo po zmroku zamienia się w jeden wielki bazar na którym prym wiodą podróbki, pieczone kasztany które zadymiają obszar 100m2 a zapach fekaliów występuje średnio co 20 metrów. Zapewne im dalej na południe tym gorzej, a Sycylia jest chyba punktem kulminacyjnym włoskiego #!$%@?. Może w regionach bliżej Austrii sprawy mają się inaczej bo ludzie tam nauczyli się kultury że względu na dystans do cywilizacji? Nie wiem ale Sycylii nie polecam nikomu. Jednym aspektem który mogę uznać za w stu procentach pozytywny jest kuchnia. I to tyle.
#wlochy #sycylia #podroze #podrozujzwykopem #wakacje
Qiudo - Od kilku dni przebywam na Sycylii i przyznaje widoczki znośne choć do Portuga...

źródło: comment_1667295759hOkNwSV6HWQO8iLfNY1yiY.jpg

Pobierz
  • 78
@Wolfers: dzisiaj byłem świadkiem kiedy to gościu się zatrzymał na czerwonym świetle na skręcie w prawo na co gość za nim trąbnął dwa razy, wycofał wyprzedził go na pasach i skręcił na czerwonym w prawo bo tamten miał czelność się na tym świetle zatrzymać xD
@40latek: kotów od uja i to tak może być że w jednej ulicy ze 4-5, psów dużo luzem bez smyczy biegających nie widziałem. Aczkolwiek nie
@Qiudo: Miałem wyjątkowe szczęście, bo w zeszłym roku byłem dosyć długo i śmieci widziałem tylko rzucone na zatoczkach na autostradzie ¯\_(ツ)_/¯ wszyscy znajomi mówili tylko o śmieciach, a ja ich w żadnym mieście nie widziałem... aż byłem pozytywnie rozczarowany. Mam teorię, że obchodzili jakiś ogólnowyspowy miesiąc sprzątania, bo było naprawdę czysto xD

Z moich obserwacji
- centrum Palermo jest bardzo ładne i śmieci nie widziałem.
- Trapani, Erice i okolice -
@Qiudo: najlepszy region we Włoszech to Trentino-Alto Adige(Trydent-Górna Adyga). Alpy (południowy Tyrol), język niemiecki, niemiecka kultura i mentalność. Włosi mają ten region tylko dlatego, że Austro-Węgry przegrały I wojnę światową. 80% mieszkańców Trentino mówi po niemiecku, są 2 nazwy miejscowości (dlatego się mówi naprzemiennie, że Tomasz Sikora wygrał MŚ w biathlonie w 1995 roku w Anterselvie lub w Anholz).A Sycylia, to jak porównać Zachodnią Europę do Bangladeszu.
@szwedes: w przyszłym roku chciałem obskoczyć, różowa chce zrobić tournee po miejscach z filmów a ja chcę obskoczyć muzea i zjeść ponoć dobrą pizzę bo ta włoska jest średnia i lepszą jadłem chociażby w Niemczech xD
@40latek: generalnie u mnie Sycylia wyszła przypadkiem, ogarniałem ją kilka dni przed przed urlopem kiedy to co ciekawsze kierunki były już po 2000 euro, a Sycylia jako że też tam gdzieś na liście była a kosztowała coś koło 900euro za 8 dni na dwie osoby to już padło na nią. Generalnie marnowanie pieniędzy bo za Maderę płaciliśmy z różowa 1200euro za parę w czerwcu i to jest po prostu inny świat.
@turlajwroty: Co ciekawe, to w tej zachodniej Polsce, to często mieszkaja ludzi i ich potomkowie z jeszcze bardziej wschdnich terenów niż dzisiejsza polskie terytoria, czyli ludzie z przedwojennych kresów. Czyli teren i sąsiedztwo i bliskość zachodu zrobiło chyba też swoje bo ludzie ci rzeczywiście są bardziej prozachodni id ludzi np, z podlasia czy podkarpaciqa
Zgadza się, pojechałem w 2019 do Kalabrii, Sycylię było już widać. Zabudowa … polepione domki, większość ludzi gdzieś wyjeżdżała na zarobek , Austrialia, USA. Śmieci przy głównych ulicach. Zarcie średnie w najlepszym przypadku. Dużo opuszczonych willi na wzgórzach, generalnie jakby nie było ciepło jakaś zasrana Albania.
@turlajwroty: A co konkretnie masz na myśli z tą dziczą? Jechałem niedawno trasą Zielona Góra-Rzeszów i najładniejsze, najbardziej zadbane domy są w małopolskim i podkarpackim. Miasta lubuskie i dolnośląskie wyglądają strasznie, stare domy, obdarty tynk, stare chodniki, pomazane budynki, brud. Jeśli chodzi o przestępczość to najwyższa jest w lubuskim i dolnośląskim. Jeśli chodzi o zdziczenie kierowców, największe OC płacą kierowcy z lubuskiego i dolnośląskiego. To mówi samo za siebie.