Wpis z mikrobloga

Od kilku dni przebywam na Sycylii i przyznaje widoczki znośne choć do Portugalskich autonomii wyspiarskich, Alp Niemiecko-Austriackich czy Szwajcarii dzieli je przepaść, zwyczajnie nie ten poziom. Tak im dłużej tutaj jestem tym bardziej nie rozumiem zachwytu. Włosi po tym okresie jawią się w moich oczach jak Cyganie Europy, śmiecą ale nie tak jak śmiecenie ma w oczach typowy Polak że ktoś niedopałek papierosa wyrzuci na chodnik. Oni potrafią na ten chodnik wyrzucić worki że śmieciami, stare ubrania, reklamówki z nieokreśloną zawartością i wszystko co uważają za odpad czyniąc z chodnika niejako tor slalomowy. Kultura włoska to określenie które nie istnieje, są głośni, przepychają się, krzyczą i trąbią swoimi ulepami pokroju Fiat Panda 1 Gen totalnie bez powodu zdając się z miasta czynić zwierzyniec w którym klakson to jedyna słuszna forma komunikacji. Główny deptak miasta w którym jestem #palermo po zmroku zamienia się w jeden wielki bazar na którym prym wiodą podróbki, pieczone kasztany które zadymiają obszar 100m2 a zapach fekaliów występuje średnio co 20 metrów. Zapewne im dalej na południe tym gorzej, a Sycylia jest chyba punktem kulminacyjnym włoskiego #!$%@?. Może w regionach bliżej Austrii sprawy mają się inaczej bo ludzie tam nauczyli się kultury że względu na dystans do cywilizacji? Nie wiem ale Sycylii nie polecam nikomu. Jednym aspektem który mogę uznać za w stu procentach pozytywny jest kuchnia. I to tyle.
#wlochy #sycylia #podroze #podrozujzwykopem #wakacje
Qiudo - Od kilku dni przebywam na Sycylii i przyznaje widoczki znośne choć do Portuga...

źródło: comment_1667295759hOkNwSV6HWQO8iLfNY1yiY.jpg

Pobierz
  • 78
@gorylekto: a co to inny kraj xD do innych Włoch musisz jechać w złych byłeś bo różne Włochy są xD


dokładnie tak, 161 lat dopiero istnieje państwo zjednoczonych Włoch, to Turyn podporządkował sobie resztę Włoskich królestw, papiestwo i odzyskał ziemie należące do Austrii. Taka sama sytuacja jest zresztą z Niemcami, nie ma co porównynwać Westfali czy Bawarii do Brandenburgii czy ichniejszego pomoża. Dysproporcje które są tworzone przez setki lat nie da
@Qiudo: Z tą kuchnia to tez bym tak sie mocno nie wychylal. Szczerze to nie kumam zachwytu nad wloską kuchnią, uwazam ze nawet polskie odpowiedniki ichnich dań mają sie lepiej (no dobra po za carbonarą).

Ogólnie biedna kuchnia która stoi na pieczywie i makaronach, bardzo skromna i bez polotu. Jeszcze dla mnie, osoby która nie pała miloscia do czystych węgli to padaka.
a co to inny kraj xD do innych Włoch musisz jechać w złych byłeś bo różne Włochy są xD


@Qiudo: Mirku, ale zdajesz sobie sprawę, że z Mediolanu do Palermo autem jest 'dość daleko'? Z Poznania mógłbym sobie jechać przez Berlin, Amsterdam, Brukselę aż do Paryża i bym mniej kilometrów zrobił. Skąd więc zaskoczenie, że południowe Włochy i północne Włochy mogą się drastycznie różnić?
Zwłaszcza, że Włochy to nie jest stare,
@Qiudo rok temu bylem na Sycylii, a w tym roku bylem w północnych Włoszech. No #!$%@? szok - to są dwa różne światy. Jak to południe źle wspominam, tak północ zajebiscie. To były jedne z moich najlepszych wakacji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Qiudo: moim szefem z pierwszej pracy był Włoch z północy, tych z południa traktował jak podludzi i zawsze spodziewał się po nich wszystkiego co najgorsze xD
@gorylekto: a co to inny kraj xD do innych Włoch musisz jechać w złych byłeś bo różne Włochy są xD


@Qiudo: a żebyś wiedział. Południe i północ Włoch to inne światy, s Sycylia to jest apogeum włoskiego syfu. Pojeździe sobie po Toskanii albo Lombardii tak jak Mirek radzi, to nie uwierzysz ze to ten sam kraj.

@advert Śródziemnomorska mentalnosc to zawsze syfiarze. Nie tylko u Włochów.
@Qiudo: Pamiętam jak kiedyś w korpo posłuchałem jednego managera który twierdził że chce kupić dom na Sycylii bo mega mu się podoba (Był raz na 5dni na wakacjach xd) i "dzieci lubią włoskie jedzenie" XD Włochy jak Włochy Rzym, Wenecja to syf totalny ale jeszcze komuś może się podobać ale żeby z własnej woli iść mieszkać na Sycylii to sobie nie wyobrażam XD Jedyne nadające się do zamieszkania obszary Włoch to