Wpis z mikrobloga

@klintoniusz: mi różni rehabilitanci zalecali kółko i podchodziłem do tego sceptycznie bo przecież biegam, jeżdżę na rowerze i co mi to da, jednak po ataku rwy kulszowej w końcu się zabrałem za zabawę w kółeczko i od ponad 2 lat nie miałem ani razu bólów lędźwiowych ani mrowienia w barku/ramieniu czy naciągniętej szyi. Teraz często nie robię ale 1-2 razy w tyg sobie 3x po 8-10 powtórzeń robię.
@klintoniusz: Najlepszym sposobem na ból pleców jest wzmocnienie mięśni pleców treningiem siłowym. Martwe ciągi, podciągnięcia, zwisy na drążku. Podejść do tych ćwiczeń na spokojnie, nauczyć się techniki, dodatkowo dbać o odpowiednią postawę (którą samo robienie tych ćwiczeń poprawia) i naprawdę w większości przypadków można pożegnać się z bólem. No chyba że już ćwiczysz siłowo i nadal masz bóle pleców, to już inna bajka
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@klintoniusz: idź do jakiekiegos ogarniętego fizjo na 1 wizytę który zweryfikuje powód bólu pleców.
Przyczyny mogą wcale nie leżeć w odcinku ledzwiowym a np w słabych pośladkach lub brzuchu
@klintoniusz: na tym kanale trochę ćwiczeń jest (swoją drogą to wykopowicz) ja stosowałem ćwiczenia z tego filmu bo mi drętwiał bark podczas długiej jazdy rowerem i pomogło https://www.youtube.com/watch?v=dnPlXM6Hbx0 koleś ma masę innych ćwiczeń/rozciągania i idzie sobie z tego ułożyć zestaw.
Oprócz tego na kanale GCN jest też trochę ćwiczeń, i część będzie się powtarzać z tymi z pierwszego kanału.
Jest jeszcze książka ukryta przewaga dotycząca ćwiczeń na core (polecam, ćwiczenia zajmują
@klintoniusz: Ja bym dodatkowo przyjrzał się pozycji na rowerze, a konkretnie czy siodełko nie jest za wysoko. U mnie to wyszło przy fittingu. Delikatnie bujałem się na siodełku, przez co pojawiał się ból lędźwi po ~1,5h jazdy. Po obniżeniu siodełka zauważyłem większą poprawę niż pod kilku miesiącach ćwiczeń i rozciągania.
Wszelkiego rodzaju ruchy hip hinge, dla mnie lekarstwem na ból pleców są wymachy kettlem, hip thrusty, mocny pośladek, to mocne ciało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@klintoniusz: sciagnij sobie appke plank challenge i zacznij od tego zanim bedziesz wykonywał jakies inne cwiczenia siłowe. Nawet sobie nie zdajemy sprawy jak plank w roznych formach potrafi naprawić nam plecy.