Wpis z mikrobloga

NIedawno pytałem, ale nie dostalem odpowiedzi, wiec zapytam jeszcze raz, tylko krócej:

W jaki sposób samemu nauczyć sie projektowania aplikacji mobilnych od zera? Bo zapewne nie wystarczy tylko projektowąć w figmie, tyko trzeba sie nauczyć jakichs rzeczy w stylu prototyupowania, reaserchu, itp. Prawda?

I drugie pytanie - o co mógłbym pytać programiste z ktorym współpracuje na stazu, zeby cokolwiek sie nauczyć w kontekście projektowania aplikacji?
Na ten moment modyfikuje istniejący design aplikacji ktorą on tworzy,. A potem mam tworzyć inną aplikacje od zera i chce sie dopytać kogoś kto sie na tym zna, jak do tego podejść, tak abym jakkolwiek przydał mi sie ten staż zebym mogl potem szukać jakiejś pracy w tym obszarze na juniorskie stanowiska

Dodam, ze jesli chodzi o projektowanie aplikacji to jestem calkowicie początkujący, ale ogolnie jesli chodzi o projektowanie graficzne, to cos tam wiem (skończyłem studia na takim kierunku) tylko ze jak dotąd uczylem sie projektowania pod katem logo, identyfikacji wizualnej, jakichs minimalistycznych plakatow, troche podstaw animacji i niezbyt skomplikownego modelowania 3d

#grafika #ui #ux #webdesign #grafikakomputerowa #figma
  • 20
zacząć od podstaw. Uxstarter.pl i lecisz


@dziendobrry: Troche to wygląda tak jakbym wpisal cokolwiek w google i nie ma nic o UI. Chce sobie chociaz ułożyć w głowie kolejnosć tego jak powinienem do tego podchodzić, co msze robić albo co moge ale nie jest to konieczne itp. czyli rzeczy ktore moze mi powiedziec ktos kto ma w tym jakies doswiadczenie.

Ale jeśli nie chcecie o tym mówić, to chociaz powiedzcie czego
@BrotatyChleb: A moze coś z Udemy? 45 dolarow to dla nas duzo, a dla kogos z usa czy zachodnij krajow niewiele, wiec zastanawiam sie nad jakością tego kursu. Moze lepiej szukac czegos w podobnej cenie, ale z polski
@essos: Za jakość moge akurat gwarantować ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moja dziewczyna przeszła przez wszystkie te kursy i jej designerskie portolio >>>>>> innych junioraków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z udemy niestety nie moge nic polecić, bo nic nie znam
@essos: Naucz się porządnie Figmy. To jest podstawa i da Ci dobre zrozumienie jak budować komponenty. Najlepiej zacznij od kursu Figmy na YouTube po prostu. Jak opanujesz program to się odezwij :)
@essos: Ja zawsze polecam zrobic screenshot jakieś strony internetowej (ale produktu typu Facebook, Dropbox, Google Docs, Gmail itd) i odwzorować to w Figmie jeden do jednego. To sprawi, ze będziesz musiał samemu znaleźć pewne informacje, np jaki font dany produkt używa, jakie kolory używają. Oczywiście są produkty, w których masz ilustracje ale możesz je zastąpić innymi, darmowymi odpowiednikami. Jak uda Ci się odwzorować to faktycznie potrafisz Figme wystarczająco dobrze i podeśle
@zaxang: Ale takich samych ikon to chyba nie wytrzasne, no nie?

U mnie ogolnie sytuacja wygląda tak, że zrobiłem sobie dwumiesięczny kurs marketingu internetowego Potem była opcja stażow na ktore sie dostałem, a ktore mialy niby rozpoczac sie 1 wrzesnia.. i dla niektorych sie rozpoczeły, ale u mnie przez dwoch "niefortunnych" "prawie pracodawcow", i też przez obsuwy organizatorów, rozpoczelo sie to 28 oaździernika. Prawie wszystkie oferty były około marketingowe, ale pojawila
@essos: dokładnie takich samych na pewno nie, ale myśle, ze podobne na pewno. Generalnie korzystaj z jednego iconsetu żeby wizualnie one wspólnie grały, a nie wszystko „z innej parafii”.

Jeśli chodzi o branże, zdecydowanie UI/UX. Na Twoim miejscu szukałbym pracy typowo jako Product Designer, a nie „grafik”. Grafik przygotowuje rożnego rodzaju kreatywne materiały. Product Design to nie jest rysowanie tylko projektowanie. Wyobraź sobie osiedle. Rolą UX jest sprawienie, ze aplikacja spełnia
@zaxang: Dziękuje Ci bardzo za taką merytoryczną odpowiedź :)

Jakiego rodzaju aplikacje robisz obecnie? W jaki sposób otrzymujesz informacje co masz zrobić?


@zaxang: To co jak dotąd robiłem to głownie modifikacje istniejacego już designu aplikacji, ktora ma służyć do nawiązywania kontaktow w pociągu, widząc w aplikacji profile uzytkownikow ktorzy też tym pociągiem podróżują (tworzy sie profil z opisem, zainteresowaniami itp. i mozna ze ssobą pisać) A drugą funkcją byloby ostrzeganie
@zaxang: Dobra, torche za długi był ten post, więc teraz mam tylko dwa krotkie pytania. Wiem ze pisałeś, że nie jest to ważne w jaki sposob robi sie aplikacje, tzn. mozna robic ja na rozne sposoby, ale czesto w ofertach pracy widywałem w wymaganiach albo obiwiązkach "tworzenie prototypów" - i jesli mam zrobiony juz schemat blokowy, to wlasnie prototypy powinny być nastepnym krokiem?