Wpis z mikrobloga

kilkaset do tysiąca złotych miesięcznie


@TotalDisaster: przeczytałem to na zasadzie kilkaset tysięcy miesięcznie miałem takie: wtf, takie kwoty i ziomek nie wie jak to inwestować? co on burdel prowadzi? xd
a tak w temacie to jakieś etf na sp500 czy coś takiego. nie ładuje tego w wig20 bo tam sporo SSP a jak wiadomo nasz gówniany midas coś znów kombinuje, że one będą się dokładać do budowania elektrowni atomowej.
@TotalDisaster: przede wszystkim załóż konto IKE z dostępem do giełdy. Nie musisz trzymać tego do emerytury, a zysk podatkowy nadal zainkasujesz. Bossa albo mbank są OK. Co tam będziesz kupować, to już twoja decyzja. Jeśli nie masz pomysłu, to kupujesz jakiś globalny ETF, akumulujący, z niskim TER i zapominasz na kilka lat.
@radekr: Poszukałem trochę ale stwierdziłem, że zasięgnę rady ekspertów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale wiesz, wpisuję w google inwestowanie, jeden artykuł "trzy rady miliarderów jak inwestować", czytam i ogranicza się to do "1. nie inwestuj tylko oszczędzaj" i "2 i 3. inwestuj w siebie". Albo inny artykuł który poleca obligacje skarbu państwa na oprocentowanie 0,5% w skali roku xd
@TotalDisaster: Te artykuły o obligacjach są pewnie z czasów gdy stopy procentowe były prawie zerowe, a więc i oprocentowanie obligacji takie było. Teraz jest znacznie więcej. Ponadto zgaduję, że to 0,5% było dla krótszych typów i w pierwszym roku. W obligacjach kluczowe jest to, że przy tych dłuższych od drugiego roku jest indeksacja inflacją. Czyli np. jeśli inflacja za poprzedni rok to 10% to masz obligacje z oprocentowaniem ponad 10% na