Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 253
#rozowepaski #pytanie do was. Jak radzicie sobie w #kuchnia ? Chodzi o produkty. Też prowadzicie taką listę jak poniżej z terminem przydatności? Ostatnio siora powiedziała mi, że mam nierówno pod sufitem :) ale ja widzę same zalety w takiej tabelce. Na przykład dzięki niej wiem co muszę w pierwszej kolejności zjeść czy jak mam ochotę na konkretne danie to wystarczy szybki rzut oka w sklepie na listę i wiem jakich składników brakuje i co muszę kupić
Ar_0 - #rozowepaski #pytanie do was. Jak radzicie sobie w #kuchnia ? Chodzi o produkt...

źródło: comment_16680636676CGGccFfRyHUZg7s4qO0yC.jpg

Pobierz
  • 159
@Ar_0: Mam dokładnie to samo, ale nie dla lodówki i kuchni, tylko spiżarni i piwnicy.

Mieszkając w Szwajcarii bardzo opłaca się co kilka tygodni lub miesięcy jeździć do ościennych krajów UE na zakupy i przywozić dużo produktów na zapas.
@Ar_0: Ja tak robie z lekami, czasem wychodzę od rodzinnego i patrzę sobie do tabelki na dysku czy mam lek który przepisała :) co jakiś czas sprawdzam tez czy któryś się nie przeterminował, wypisane mam tez na co jest konkretny lek aby nie musieć wyciągać ulotek z każdego.
@Ar_0: zrobiłem ostatnio taką tabelkę z moimi zapasami na około 150 pozycji, a to jeszcze nie wszystko. Szukałem apki, którą można by to ogarniać - skan kodu kreskowego, by rozpoznać produkt + wprowadzanie daty, ale nic sensownego nie znalazłem, więc skończyło się na excelu. Kolumnę z datami zrobiłem z formatowaniem warunkowym, więc na czerwono "świeci" mi się, że coś ma bliską datę :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ar_0: A mi się pomysł z listą podoba, ma wiele zalet. Niestety ma jedną zasadniczą wadę - nie chciałby mi się jej robić, a później aktualizować. Lista zakupów na najbliższe 3 obiady to max na co mnie organizacyjnie stać.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ar_0: po co aż taka lista? XD wystarczy rzut oka do szafki, a jeśli się gotuje cały czas a nie od święta to zdążysz zużyć takie rzeczy przed upływem terminu ważności

@moll: no jak do szafki rzucisz okiem będąc już na zakupach w sklepie?
Poza tym jednak łatwo aby produkty się przeterminowały jak się nie robi regularnie przeglądu.

Ja OP w pełni rozumiem ale nie miałbym serca aby w pełni
@szpongiel: na zakupy chodzę z listą zakupów, bo już przed wyjściem mam zaplanowane co chcę zrobić i co kupić. W związku z tym produkty nie zalegają mi miesiącami po szafkach, nawet przy mojej skłonności do robienia zapasów.

Do tego dochodzi klucz układania w szafkach - najnowsze najbardziej z tyłu, tak żeby w pierwszej kolejności zużywać starsze zapasy.

Bardzo polecam, mniej będziesz wyrzucał
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ar_0: Ja tam zjadam po terminie, tyle w tym chemii że przetrwa 50 lat

@Snurq: to akurat prawda i dotyczy wielu produktów. Jeszcze należy rozróżnić czy data jest opisana (o ile w ogóle jest)
"najlepiej spożyć do" (best before) czy "należy spożyć do" (use by). Tylko w tym drugim przypadku ryzykuje się sranie. W pierwszym zaś to może być już mniej smaczne po dacie ale nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ar_0: Nie no fajne tylko komu sie chce xD

@LowcaZMroku: mi :)

@Ar_0: Ja tak robie z lekami, czasem wychodzę od rodzinnego i patrzę sobie do tabelki na dysku czy mam lek który przepisała :) co jakiś czas sprawdzam tez czy któryś się nie przeterminował, wypisane mam tez na co jest konkretny lek aby nie musieć wyciągać ulotek z każdego.

@Mq555: to współczuję. U mnie na razie z
@Ar_0: ogólnie to zajebista sprawa. Trochę zabawy jest, ale jest to pożyteczne. U mnie w domu jest mały problem z marnowaniem żywności, właśnie takiej gdzie skończył się termin ważności. Idealna to byłaby apka która skanuje kod - wpisujesz termin przydatności i np. 2tyg przed końcem terminu wywala Ci alert, że zaraz się przeterminuję. - a może jest taka apka ?
@Ar_0: Nie wiem czy to co robisz jest normalne, ale za to jest piękne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie potrafię opisać dokładnie, ale na myśl organizacji, sortowania i utrzymywana stanów w tabelach robi mi się lżej na sercu, myślę że jakiś ułamek społeczeństwa po prostu coś takiego ma. Jedni się z nich śmieją inni podziwiają ( ʖ̯)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@moll: no widzisz, Ty jesteś zorganizowana. OP też jest zorganizowany. Ale jesteście zorganizowani na inny sposób. I tych sposobów oraz poziomów zorganizowania jest więcej, zależnie od osoby.

Ja np. czasem podpieram się listą ale po pierwsze, nie będę za każdym razem przeglądał wszystkiego co mam w szafkach przed wyjściem do sklepu. Po drugie zdarza mi się kupować rzeczy na spontanie, czasem w ogóle, a jak mam listę to tylko częściowo ale