Wpis z mikrobloga

Mam pytanie - Czy pisząc prace inżynierską mogę pisać zdania, które nie są poparte żadną literatura? Piszę o cateringach pudełkowych i dopiero co zaczynam. Pomijając cytowania czy tam inspirowania się treściami z książek chciałem napisać zdanie w stylu " Cateringi pudełkowe jako jedna z najszybciej rozwijających się branż w Polsce doskonale to zrozumiała i stale zyskuję na popularności". Czy mogę coś takiego tam wstawić mimo, że nie jest to zawarte w żadnej literaturze? Wiadomo, są o tym jakieś artykuły ale nie jest to źródło naukowe..

#pracainzynierska #pracalicencjacka #licencjat #magisterka #inzynier
  • 3
@anon_zwykly: Zależy od promotora, ja czasami lałem potężna wodę w swoich pracach dyplomowych i się na ogół nie czepiali, chyba że zdanie było zbyt konkretne, żeby je przepuścić bez źródła. Takie takie ogólne frazesy myślę, że przejdą, jeżeli promotor nie ma kija w dupie.
@anon_zwykly: słabo, no bo jak stwierdzasz, że zyskują na popularności, no to na jakiej podstawie? Zresztą, źródło to nie zawsze musi być książka. Może być cokolwiek, artykuł z magazynu (ale wiadomo, nie z Przyjaciółki), wypowiedź kogoś, wywiad, albo po prostu Twoja interpretacja jakichś "badań", np. jak znajdziesz może jakieś statystyki zroku na rok, albo skontaktuj się z jakims McFitem - może będą w stanie udostępnić Ci swoje statystyki. To już masz