Wpis z mikrobloga

Ile masz lat i czy czujesz, że gry komputerowe są dziecinne? Czy traktujesz je jako coś naturalnego jak seriale/filmy? Czy są Twoją pasją, masz kolekcje gier, figurki? Zapraszam do dyskusji.
#gry #ankieta #pytanie #niebieskiepaski #rozowepaski
login4znaki - Ile masz lat i czy czujesz, że gry komputerowe są dziecinne? Czy traktu...

źródło: comment_1668506343WGYHtubx7kfQnAPI2LFbQv.jpg

Pobierz

Ile masz lat?

  • 15-20 1.7% (76)
  • 20-25 16.4% (748)
  • 25-30 34.8% (1585)
  • 30-35 31.4% (1428)
  • 35-40 9.2% (419)
  • 40-45 2.9% (134)
  • 45-50 0.8% (35)
  • 50+ 2.7% (124)

Oddanych głosów: 4549

  • 157
@login4znaki: @hermetyczniee:

No fajnie, seriale to zależy jakie, ale gry to tak ogólnie są be ;P

Granie w każdą grę jest lepsze od oglądania serialu bo wymaga interakcji, a nie biernego patrzenia co stymuluje mózg nieco bardziej.

Ja gram głównie w gry strategiczne albo symulacje samochodowe - jedne wymagają kreatywności, przewidywania i planowania (zasobów, rozbudowy, ekspansji - Heroes III, Cywilizacja, x-kom), te drugie podtrzymują głównie moją koordynację ręka/oko i refleks
@login4znaki: Najwięcej na gry psioczą ludzie którzy nie mają żadnych zainteresowań, i wolny czas spędzają przed TV (no bo telewizja to coś normalnego, a komputer nie). Wszystko jest dla ludzi. Lubię czasem wyjść, czasem coś obejrzeć, posłuchać muzyki, przeczytać książkę, a czasem pograć, zwłaszcza ze znajomymi, w weekendy o ile nie ma innych planów. Trzeba być ograniczonym by śmiać się z czyichś zainteresowań czy rozrywek.
@login4znaki: gry komputerowe to medium ale tez rozrywka, nie sa zle dla zasady, imo zalezy co i kto w nich szuka. Wykopki maja tendencje do demonizowania pewnych rzeczych (jak fame mma), a pozniej sie oburzaja jak slysza od starych ludzi ze oni powinni robic X czy Y bo wedlych tych starych to X i Y sa warte marnowania czasu a nie to co oni robia xDD

Z zalozenia kazdy czlowiek powinien
Czy są Twoją pasją, masz kolekcje gier, figurki? Zapraszam do dyskusji.


@login4znaki: Pasją - nie. Rozrywką - tak.
26lvl here i nie mam zamiaru mieć takich wyrzutów jak @hermetyczniee
Potem za 20 lat obudzę się pewnego dnia i będę miał wyrzuty, że czegoś nie zrobiłem albo że się zajechałem.
No bo co robić? Poza pracą jest sport, ale sportu nie da się ciągle uprawiać. Kilkanaście godzin treningów w tygodniu już zaczyna
@hermetyczniee: a to gry nie mogą uczyć? Za dzieciaka grałem w Faraona, Zeusa i inne city buildery, które rozbudziły moją pasję do historii (a która ułatwiła mi znacząco dalsze życie). Nawet z głupiego csa można się trochę nauczyć o broni i oddziałach specjalnych, wystarczy tylko chcieć. RTSy i RPG osadzone w różnych uniwersach też mogą zaoferować pewną wiedzę, chociażby na temat literatury. Jak ktoś jest głupi, to nie pomoże mu np.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@login4znaki: 26lvl here, gry komputerowe kompletnie mnie znudziły, za singlami nigdy zbytnio nie przepadałem, choć przyznam trochę pograłem na przestrzeni ostatniego roku w Cities Skylines czy Elder Ringa, czy w przeszłości rypałem oporowo kariere w Fife czy Tonego Hawka, ale obecnie nawet te multiplayer oparte na mechanizmach występujących w hazardzie (liga legend, apex np.) nie sprawiają frajdy i chęci do odkucia sie. Musze sobie znaleźć inne hobby (
@qtax wszystko może się stać uzależnieniem. Lol też. Mam znajomych którzy z 10 lat graja w Lola albo i w wowa( dłużej) i odnoszą sukcesy w życiu zawodowym jak i prywatnym (jeśli uznaje się założenie rodziny za sukces)
Generalnie fajnie wybierać takie rzeczy, z których można się czegoś nauczyć, dowiedzieć.


@hermetyczniee: często tacy ludzie wielcy fascynaci wszystkiego, mają bardzo ograniczoną wiedzę xD ale no on wybitny jakąś wystawę widział, czy modną książkę przeczytał - kij że książki nie zrozumiał, a wystawa na zasadzie fajne lub nie fajne no ale gierki to zuo po 25 rż tylko wyższa kultura
@hermetyczniee wyjołaś mi to z łust. A tak serio to napisałaś sama prawdę. Granie, seriale to marnowanie czasu chyba że coś jest serio wartościowe albo bardzo bardzo to lubimy. Sam zastanawiam się czy warto spędzić te 2h na graniu w gierkę czy wyjść i zrelaksować się poza domem lub uzupełnić zapasy w lodówce. Tak samo mam z serialem, jak już coś oglądam to przy jedzeniu bo i tak się wtedy żre i
@login4znaki: lubie grac w gierki gram dosc czesto, ale w gruncie rzeczy jest to strata czasu porównując to z innymi niektorymi hobby, jak sporty, malarstwo czy rzezbienie w drewnie gdzie jednak koniec koncow cos z tego masz.
a jeśli ktoś jest dorosły i może robić cokolwiek a wybiera pykanie w CSa to jest zwyczajnie głupi :P.


@hermetyczniee: gdybym zapytał cię co ty robisz w wolnym czasie żeby się rozwiać to pewnie przytoczyłabyś mi "czytam książki" i mogę się założyć że książki pokroju "bogaty ojciec biedny ojciec" czy inne pseudomądre które ma się nijak do rzeczywistości.
@login4znaki mam 24 lata i nie gram w gry. Mam kompa, miałem ps4 które użyłem dosłownie kilka razy i poszło na sprzedaż. Jakoś brak siły i chęci na granie w cokolwiek. Czasem zagram rundkę w cywilizacje z dziewczyną ale tak to nie ciągnie mnie. Może jakbym miał nowszego kompa i fajne stanowisko to by się coś zmieniło.
@login4znaki Ostatni raz grałem w 2020 jak siedziałem na kwarantannie. Zawsze mi się marzyła konsola i tak 2 miesiące temu w końcu sobie sprawiłem ps5, mimo, że grałem kilka razy od tego czasu to uważam to za dobry zakup, szczególnie na zimowe wieczory. Wśród znajomych a szczególnie par dominuje hobby - oglądanie filmów na Netflixie, więc nie uważam żeby granie było marnowaniem czasu, jeżeli nie gramy cały dzień( ͡º ͜ʖ
@login4znaki: 36 lat, gram od zawsze. Początkowo Atari, później Amiga, oczywiście Pegasus, później PC, a teraz Xbox i PC :) Nie wyobrażam sobie, żeby miało mi gier zabraknąć, nawet w kiblu gram w kiblowe gry ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jest tak, że czasem nie włączę gry przez dwa tygodnie, albo i dłużej, a to dlatego, że mam inne pasje i zainteresowania, które pochłaniają mnie mocniej zwłaszcza, kiedy