Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kupiłem nowy #dysk zewnętrzny #ssd od #samsung. Czym powinienem go sprawdzić i zaszyfrować przed zgraniem na niego #dane z innych #dyski, jeżeli korzystam z #macos #macbook? Co będzie najlepsze z punktu widzenia #prywatnosc - czy korzystać z domyślnego oprogramowania Samsunga zawartego na dysku (SamsungPortableSSDSetupMac1.0.pkg)? Jeden z Mirków zasugerował poniższe rozwiązanie (dziękuję!), ale chciałbym jeszcze poznać opinie innych:

Na macOS najlepiej jest skorzystać z wbudowanych narzędzi. Należy odpalić Narzędzie dyskowe i z jego poziomu stworzyć nowy wolumen APFS szyfrowany (raczej bez istotnej wielkości liter, to jest stosowane domyślnie w systemie). Wcześniej może być potrzebne skorzystanie z opcji „Partycja”, nie wiem w jakim stanie jest ten dysk po przyjściu z fabryki. Jeśli będzie pytać o mapę partycji, to należy wybrać opcję „Mapa partycji GUID”.
I tyle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Hasło ląduje z automatu w pęku kluczy, dysk taki też po podaniu hasła będzie można odczytać na innym komputerze z macOS lub na iPadzie z względnie nowym systemem po podaniu hasła._

Co o tym sądzicie?

#anonimowosc #szyfrowanie #encryption #cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #security #hacking

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6377d2e14765924173d083db
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Kupiłem nowy #dysk zewnętrzny #ssd ...

źródło: comment_1668797521NkptLaOzKoES59Rzo3uchI.jpg

Pobierz
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: ja w ogóle nie mam problemu z szyfrowaniem!
mam problem z szyfrowaniem dysków archiwalnych! dlaczego? bo w razie awarii nie tracimy plików tylko całą zawartość. dlatego dyski archiwalne trzeba zabezpieczać fizycznie + ewentualnie szyfrować na nich dane szczególnie wrażliwe w postaci plików/kontenerów.
za to szyfrowanie dysków podręcznych/przenośnych zdecydowanie tak