Wpis z mikrobloga

@Rustyyyy: ale co się dzieje? Słychać cyknięcie tylko jak przekręcasz kluczyk? Kręci wałem, czy stoi w miejscu? Zegary się resetują? Światła przygasają? Słychać cokolwiek? Daj danych więcej, ziomuś.
@Rustyyyy: Tylko robi "cyk" po przekręceniu - elektromagnes do obejrzenia (styki) i pewnie do wymiany. Kręci rozrusznik z oporami, nie może przełamać - wymienić tulejki i pewnie szczotkotrzymacz jeśli dodatkowo przygasza zegary. Wszytko oczywiście przy dobrym aku. Generalnie rozrusznik idzie zrobić przeciętnemu, co nie ma dwóch lewych rąk. Nie wiem jak w w/w pacjencie ale najtrudniejszą rzeczą może być jego wyjęcie z auta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rustyyyy: dostaniesz ale tylko do wtyku, samą kostkę żeby wyjąć - musiałbyś zdemontować kierownice, manetki i wyjąć stacyjkę, kostka jest przykręcona do stacyjki i bez iej zdjęcia nie odkręcisz kostki... Mozesz sprawdzić czy rozruch kręci na samym wtyku mostkując jakimś kabelkiem ale do tego trzeba teoche wiedzy i pinout'u stacyjki (jest na necie)
@rtfgrserdfvcfgg: tzn wiem jak to wymienić, w poprzednim szmelc wagenie wymieniałem rozrusznik 2 razy.
Tylko robiłem to w ciepłym garazu a nie pod mieszkaniem na śniegu.
Zamówiłem sprzet rozruchowy w nastepnym tygodniu bede patrzył. Niby aku nowe ale zgaduje ze jakis polak spolaczył elektronikę przez co sie rozładował.
Popełniłem błąd i kupiłem samochód od polaka i teraz zbieram za to baty. Np wiedziałeś ze da sie w polsce kupic plastikowe koło
@hipeklego: do tutejszych mechaników trochę wstyd to oddawać z turbo leci olej i po raz kolejny dawałem do 3 polskich warsztatów i mi mowili ze nie zrobią tego bo brzydzą się oleju.... No #!$%@? pedały boją sie ze tipsy będą mieli do poprawy
Stuki w zawieszeniu mechanik diagnosta nie znalazł nic...
Najlepiej jak by ktoś to gówno ukradł, ale z tą usterką to nie możliwe
@rtfgrserdfvcfgg: az tak mnie to nie interesuje chce tylko by do czasu wymiany samochodu, co jakis czas był w stanie sie uruchomic i ostatecznie dojechać do polski na najbliższy złom
Jak odpali i jednak winny bedzie rozładowany akumulator to podczas postoju bede bo odpinał
@rtfgrserdfvcfgg: ostatnio latem leżałem pod autem. Miejscowi cieszą się ciepłem jeziorkami spotkaniami ze znajomymi a polak grzebie cos przy aucie
Teraz pewnie bedzie tak ze miejscowi jeżdzą na narty może psie zaprzęgi a polak grzebie przy aucie