Wpis z mikrobloga

@ToiletShark: tak. ze mną pisałeś. Jednak chcę kupić od ciebie ten zepsuty kibel.

W niektórych obszarach neta mówi się na ty, w niektórych nie mówi się. Nie wyślesz do wykładowcy, nauczycielki lub do urzędu emaila zwracając się do nich per ty. To samo moim zdaniem jest z olx. Ja do ludzi tam piszę per pan, pani. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@Yooolo No tylko, że sklep internetowy, gdzie ludzie sprzedają graty to nie jest miejsce, w którym wymaga się pisania per pan/pani do wszystkich, i jakoś większość ludzi nie ma z tym problemu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yooolo nie, napisałeś, że ty tak piszesz, co nie oznacza, że wszyscy na olx powinni teraz pisać do siebie:
"Szanowny Panie Yooolo, chciałbym od Pana kupić tę starą lampę za 20zł.
Z wyrazami szacunku ToiletShark."
  • Odpowiedz
@ToiletShark: no, głupio odpowiedziałem na twój głupi komentarz. Ty mi piszesz, że olx to nie miejsce (bo co i kto tak uważa?), więc ja ci odpowiedziałem podobnie głupio, że ja uważam przeciwnie. ¯\_(ツ)_/¯

Nie trzeba pisać szanowny panie, wystarczy samo panie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Yooolo Ten gościu był totalnie anonimowy, nie miałem żadnego powodu by pisać do niego per pan, zresztą nawet jakby nie był anonimowy to i tak bym do niego pisał na ty. To nie jest moja pierwsza wiadomość na olx napisana w taki sposób, tylko, że wcześniej nie spodkałem takiego zakompleksionego frajera jak ten, do którego pisałem dzisiaj.
  • Odpowiedz