Wpis z mikrobloga

#ama #programista15k #programowanie #naukajezykow #niemiecki #hiszpanski #emigracja #liglo #poliglota

Cześć, nazywam się Bartek. Jestem programistą i product designerem, ale też poliglotą, mówię płynnie 5 językami. Nauczyłem się hiszpańskiego do płynności w 4 miesiące autorską metodą nauki. Co robi programista, designer i poliglota? --> Tworzy aplikację do nauki języków. Nazywa się LIGLO. Jeśli ktoś ma pytania, chętnie odpowiem.
bbxx_zzxx - #ama #programista15k #programowanie #naukajezykow #niemiecki #hiszpanski ...

źródło: comment_1669217600YiIvo4Onl3vmAMyChKd1xp.jpg

Pobierz
  • 52
Nauczyłem się hiszpańskiego do płynności w 4 miesiące autorską metodą nauki


@bbxx_zzxx: Planujesz metodę opisać w jakiejś książce?
Oraz: czy jak przestajesz korzystać z jakiegoś języka, to po czasie całkowicie zapominasz jak w nim rozmawiać?
@testowy_test: Opisać w książce - raczej nie, ale w blogu lub innym artykule - na pewno. Jest już opisana na mojej stronie. Gdy przestajesz korzystać z języka, po pewnym czasie się zapomina, tak. Trzeba mieć ciągły kontakt z językiem.
@testowy_test: Moja aplikacja mierzy płynność, ale oczywiście prawdziwą płynność osiągasz wtedy gdy możesz powiedzieć w miarę, to co chcesz bez myślenia za długo nad słówkami, formami itd. Gdy czujesz się komfortowo, innymi słowy.

Gramatyka: metoda pareto, 80-20. Wystarczy najważniejsze 20% aby poradzić sobie 80%!
@bbxx_zzxx: Cześć. Na wstępie gratuluję. Sam dążę do bycia programistą poliglotą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam w sumie tylko jedno pytanie - czym będzię się różnić od aktualnie dostępnych aplikacji?