Wpis z mikrobloga

Powiem tak, pewnie część osób myśli że jak planujesz listę zakupów to wnglwoe sobie mówisz chleb, jajka itp, ja mogę zrobić to w taki sposób albo zobaczyć obrazy tych produktów i dialog nie występuje, można też robić tak cały czas.
@Phallusimpudicus nie chce mi się tłumaczyć tego komentarza, tu link https://9gag.com/gag/axo0GDW?ref=android#cs_comment_id=c_166952614366916290 W każdym razie ja nie muszę ze sobą gadać w głowie, żeby mieć przemyślenia. Jak Waszym zdanie mieliby rozumowac ludzie niemi? Język pozwala co najwyżej na bardziej schematyczne myślenie. Czy to lepiej, nie wiem
KRS - @Phallusimpudicus nie chce mi się tłumaczyć tego komentarza, tu link https://9g...

źródło: comment_1669628099FOfz5zaPhvM2ia5cjxvwsA.jpg

Pobierz
@Phallusimpudicus: to ja chyba należę do tej mniejszości. Jesteś w stanie w głowie zaprojektować układ mieszkania co do najmniejszych szczegółów, ale jakbym miał zrobić listę zakupów, bez wyobrażania sobie obrazu potrzebnych produktów, to bym się nieźle namęczył. Może mam jakieś dialogi w głowie, ale szczątkowe typu "ech, nie wiem" albo "to jutro", ale na pewno to nie są pełne zdania.
@Phallusimpudicus: z buddyjskiego punktu widzenia, ci bez wewnętrznego dialogu przez cały czas, są zdrowsi psychicznie. Z grubsza jednym z efektów medytacji jest wyciszenie tego dialogu, który tak naprawdę w większości przypadków nie dość, że nie jest potrzebny w danej chwili, to utrudnia funkcjonowanie. Osoba bez tego dialogu po prostu bardziej żyje chwilą obecną, niż wszystko analizuje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Phallusimpudicus: ludzie mają różny typ myślenia i faktycznie to ciekawy temat. Ale podobno wiele osób nie potrafi dokładnie powiedzieć czy mają ten wewnętrzny głos czy nie, bo jak zaczynasz się nad tym zastanawiać to już zakłucasz naturalny proces myślenia.

Ogólnie są różne typy myślenia:
Można myśleć głosem, czyli jakby twój mózg do ciebie mówi (najczęściej twoim głosem)
Można myśleć wizualnie, czyli wyobrażać sobie obrazy, zapachy, scenki w głowie, wtedy masz na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Phallusimpudicus: według mnie to fake.

Ja moge myśleć w dwoch sposobach. Potrafie w dislog wewnetrzny, ogolnie mysle ze np zadawanie sobie pytań typu "dlaczego to zrobilem" jest wazne aby miec kontrole nad wszystkim co robisz, plus wreszcie mozna porozmawiać z kims madrym. Ale z drugiej strony czasem mysle niejawnie i musze cos sobie "wyobrazic", a raczej czuc ze cos wyobrazam aby kontunuowac rozmowe czy cos zrobić. Wgl pamietam zd jak jezdzilem