Wpis z mikrobloga

Ogólnie są różne typy myślenia:


@nika_blue: taka ciekawa obserwacja (Richarda Feynmana, który w ogóle był niezwykle ciekawym człowiekiem):

Niektórzy ludzie liczą w głowie wyobrażając sobie liczby jako słowa a inni - jako symbole. I da się to sprawdzić każąc im jednocześnie liczyć w głowie i rozmawiać (ci drudzy będą potrafili to robić, a ci pierwsi nie - bo mają już zajęty ośrodek mowy) albo jednocześnie liczyć i coś czytać (odwrotnie).
KEjAf - > Ogólnie są różne typy myślenia:

@nika_blue: taka ciekawa obserwacja (Ric...
  • Odpowiedz
30-50% populacji słyszy głosy

przerażające, czuje niepokój, że średnio co 2 osoba słyszy jak jej głosy w głowie coś mówią, takich powinno się gdzieś zamykać a nie hehe bo no to jest ten no dialog wewnętrzny my jesteśmy normalni bo tak nam powiedziały głosy w głowie

@Phallusimpudicus:
  • Odpowiedz
@T0pi5: ale może być także przywołane samo uczucie lub kontekst dialogu - w końcu doświadczamy różnymi zmysłami (nie tylko wzrokiem i słuchem). Osoby, które w ogóle nie toczą dialogu, muszą również zapamiętywac doświadczenia w inny sposób (np. ucząc się zamiast powtarzać w myślach przeczytany tekst, wykorzystują pamięć fotograficzną i przywołują tekst tak, jak był on zapisany itd.).
  • Odpowiedz
@T0pi5: Wyobrażam sobie obraz liczby 21 i ją modyfikuję. Najpierw widzę 51, a potem 58 i mam wynik.
Kiedy chcę pomyśleć o wydarzeniach, to wyobrażam sobie ich obraz i np. zastanawiam się, jak mogłoby to wyglądać inaczej lub co mógłbym innego powiedzieć. Taka telewizja z alternatywnymi wersjami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@KEjAf: bardzo ciekawa wypowiedź. Właśnie to o czym mówi na końcu mnie bardzo intryguje, że ludzie mogą mieć problem z dogadaniem się, bo mają inny "framework", ale nikt się nad tym prawie nigdy nie zastanawia. Ja też byłam w szoku jak pierwszy raz przeczyłam o tym, że niektórzy ludzie nie widzą obrazów w myślach albo nie słyszą głosów i pewnie większość ludzi tak ma, że z góry zakłada, że inni myślą
  • Odpowiedz
@elektryk91: tzn. obraz to tez widze (zwlaszcza przy czytaniu itd.), ale jak wyobrazasz sobie co innego mogles powiedziec, no to te slowa musza gdzies wystepowac chyba :D
  • Odpowiedz
a tam #!$%@? jak rozmawiałem z ludźmi o tym którzy twierdzili że go nie mają to okazywało się że za bardzo nie rozumieją co to znaczy i jak się podrążyło to okazało się że jednak go mają xD


@CamusVevo: tak mówili żebyś się od nich odczepił ze swoimi dziwnymi rozkminami xD
  • Odpowiedz
Tylko 30-50% populacji ma dialog wewnętrzny, reszta to NPC


@Phallusimpudicus: potwierdzam, nie mam głosu w głowie

Co więcej, mam afantazję. Modelowy NPC ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najlepsze jak idziesz pusta ulica i skręcasz w rog za budynkiem i nagle tam spawnuje się npc i magicznym cudem wpadacie na siebie choć w okol nikogo nie ma xd


@hashasq: nieprawda, nigdy tak nie robimy ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@Phallusimpudicus: ja rzadko kiedy w myślach rozmawiam sama ze sobą. Zazwyczaj w myślach mowie do kogoś bliskiego, ale tez nie zawsze bliskiego. Takiej osobie w myślach opowiadam swoje przemyślenia albo prowadzę rozmowę w kilku scenariuszach/podejściach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kficzou:

Obrazy to jest wyobraźnia, myśl musi być werbalna.

No właśnie nie. Znaczy być może, zależnie jak chcesz nazwać czego dotyczyło tego badanie. Zatem jeśli wolisz, to część badanych myśli, a pozostali sobie wyobrażają ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@czworokot: oj to na pewno. Moją kuzynkę rodzice zapisali na takie specjalne zdjęcia ćwiczące pamięć jak miała kilka lat, tam się dzieci uczyły rożnych niekonwencjonalnych metod liczenia, szybkiego czytania i zapamietywania. Potem miała same 6 ze wszystkiego w szkole, wygrywała wszystkie konkursy i olimpiady, w tym międzynarodowe konkursy w zapamiętywaniu ciagu liczb. Oczywiście jest bardzo intelligentla, ale z tego co się tam nauczyła korzystała przez cała edukacje. No ale normalnie takich
  • Odpowiedz