Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#ekspresdokawy #kawa #kawatime

Czesc. Pacjent to saeco 8917.

Byl problem bo ekspres nie widzial bloku. Mikrowylacznik byl juz wyrobiony i zamienilem go, na ten co jest przy trybach/kolkach. Teraz ekspres widzi blok, ale nie robi kawy - zmieli ja, ale nie poda jej do gory, a w momencie jak leci woda, to leci ona do tacki. Jedna kawe udalo sie zrobic po zamianie mikrowylacznikow. Pytam bo jestem aktualnie w pracy, a chcialbym miec jakis zarys na co zwrocic uwage jak wieczorem do trgo siade.
  • 34
@Kulek1981 dokladnie. Ale... zamienialem mikrostyki. Teoria zony, ze ten od bloku jest zepsuty nie dawala mi spokoju, bo wczesniej ekspres dzialal, poza tym ze czasem bloku nie wykrywal, a przy nacisnieciu mikrostyku srubokretem go wykrywal. Wiec oba musza dzialac. Patrze na zdjecie z wczoraj zanim zamienilem mikrostyki, i widze ze na 99.9 procrnt kabelki sie wsadzilem w tym mimrostyku od tych kolek... 5 minut i sprawdzam to, bo wlasnie biore soe za
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: no zrobilem dwie kawy. I potem caly czas info o brudnej kasecie. Wyczyscilem sitko, miejsce w ktorym kawa wylatuje i nic. Caly czas brudna kaseta. Objawia sie to tym ze kawa nie leci z dyszy do filizanki - jedynie pare kropel. Teraz wyswietla sie caly czas ikona kropli wody ze strzalkami dookola. I to jedyna aktualnoe funkcja tego ekspresu. Po nacisnieciu OK leci troche wody przez zbiornik z mlekiem i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: to bardziej dzwiek jakbys nalal na dno garnka wode i zaczal ja gotowac a potem poruszal garnkiem. Teraz po rozebraniu i zlozeniu zostala mi sprezyna. Woda dalej leci jakby chciala a nie mogla. Przed rozebraniem nic nie lecialo. Przy okazji dowiedzialem sie jaki syf jest tam gdzie nie widac... odechcialo mi sie kawy. Teraz rozbieram to znowu i wrzuvam wszystko do zmywarki, zlokalizuje miejsce na sprezyne. Ma ona 4 zwoje,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: wyczyscilem zbiornik ma wode, tzn od spodu wyciagnelem te dziadostwa i wyczyscilem. Wczesniej ze zbiornika tylko kapalo jak sie go wsadzilo do bazy, a teraz leci ciurkiem. Goraca wode tez leje. Kawy nie zrobi, bo wyskakuje ikonka kropli wody. Robie calc clean, a potem sznura i na gora...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: mieli kawe, odpali sie jakby pompa wody na chwilke. Potem zaparzacz jedzie do gory, dociska i kropelka. Tak mi sie wydaje z tego co slychac, bo aktualnie sie robi calc clean, a jak probowalem kawe na ekspresie zrobic to trzynalem jedna reka zbiornok z woda. Skonczy sie czyszczenoe to zobacze na 100 procent jak to wyhlada