Wpis z mikrobloga

Wielkiemu panu powinien ktoś w zakładzie rozrywać worki i oddzielać kubeczek od serka od resztek z gruszki, bo on płaci i dla niego ma sens


@Deykun: ale wiesz, że oni każdy worek rozrywają i potem i tak odrzucają to co się do recyklingu nie nadaje? zwróć uwagę, że w sąsiednich gminach, gdzie odpady trafiają do tych samych punktów utylizacji są różne zasady sortowania. W jednej gminie opakowania po nabiale plastikowe po
@kiera1: a ja lubię samoobsługowe. Mam 3 produkty i przynajmniej nie muszę stać 30 minut w kolejce, bo ludzie przede mną robią miesięczne zakupy. Ręka mi nie odpadnie jak skasuję samodzielnie. Jestem zresztą gorącym zwolennikiem całych samoobsługowych sklepów, zniknie wtedy problem zamkniętych sklepów w niedzielę, a pracownicy będą mogli spędzić ten czas z rodzinami i iść do kościoła. Przez cały tydzień. O dowolnej godzinie.
@Deykun: Przecież odzyskujesz ten plastik tak samo - obojętnie czy masz go w kuble z napisem zmieszane czy z napisem plastik. Tak samo będzie pracować sortownia i odzyska podobną ilość plastiku. I tak masz dalej miejsca gdzie masz tylko śmieci zmieszane więc je musisz mieć przesortowane.

Poza tym w swoich wyliczeniach bierzesz pod uwagę budynki mieszkalne wielorodzinne. W wypadku osiedli domków czy na wsiach już cyrk jest inny.

Co do tego
@eloar:

ale wiesz, że oni każdy worek rozrywają i potem i tak odrzucają to co się do recyklingu nie nadaje? zwróć uwagę, że w sąsiednich gminach, gdzie odpady trafiają do tych samych punktów utylizacji są różne zasady sortowania. W jednej gminie opakowania po nabiale plastikowe po opłukaniu idą do plastiku, w drugiej do zmieszanych niezależnie. Zwykle najciekawszym przykładem są elementy i opakowania styropianowe.

To prawda, ale to nie sprawia, że to
@Deykun: ja się nijak nie odnoszę do tego czy to ma sens czy nie, tylko do tego, że piszesz jakby to nie miało miejsca, gdzie to standardowy element procesu przetwarzania odpadów.
@Darth_Gohan:

Przecież odzyskujesz ten plastik tak samo - obojętnie czy masz go w kuble z napisem zmieszane czy z napisem plastik. Tak samo będzie pracować sortownia i odzyska podobną ilość plastiku. I tak masz dalej miejsca gdzie masz tylko śmieci zmieszane więc je musisz mieć przesortowane.

Wyobraź sobie świat gdzie masz podział na węgiel i kamienie zmieszane i się ciebie prosi o wyrzucanie węgla do węgla. Sortownia będzie tak czy siak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deykun: ziom sortowanie się dzieje w większości automatycznie, dajesz się ruchac jakiemus bysiowi co weźmie od ciebie 120zl, ty zrobisz pracę jego pracownika a on jeszcze potem sprzeda bele plastiku i zadowolony xD ekologii w tym zero, czysty zysk dla znajomych królika
@Deykun: > Ale nie dawaj ekologia w cudzysłowie, to, że to nie jest ekonomicznie korzystne i wykorzystywane w jakiś celach w ogóle nie wpływa na to, że presortowanie to jest ekologia.

Masz przykład z komentarza Mirka wyżej - nieprzesortowany duży pojemnik dla firmy wychodzi go taniej niż normalnego mieszkańca miasta przesortowane . Jak takie rozwiązanie ma być ekologiczne to warto zachęcać ludzi, a nie znięchęcać do niego. Jedną z największych zalet
@Darth_Gohan:

Masz przykład z komentarza Mirka wyżej - nieprzesortowany duży pojemnik dla firmy wychodzi go taniej niż normalnego mieszkańca miasta przesortowane . Jak takie rozwiązanie ma być ekologiczne to warto zachęcać ludzi, a nie znięchęcać do niego. Jedną z największych zalet jest właśnie koszt. Do tego co na ogół produkuje więcej śmieci? Gospodarstwo domowe czy firma?

Nawet na jego zdjęciu masz informację, ze segregowane odpady dla firmy są tańsze niż niesegregowane
Deykun - @Darth_Gohan: 
Masz przykład z komentarza Mirka wyżej - nieprzesortowany duż...

źródło: comment_1670311045H1O9x8yzULmeKUb6EoIlVx.jpg

Pobierz