Wpis z mikrobloga

Wiecie co jest największym scamem w Niemczech?
Post ku przestrodze ludzi pracujących lub chcących pracować w przyszłości w Niemczech! Proszę o zaplusowanie dla zasięgu.

W skrócie
Niemiecki Kościół bierze 9% podatku od dochodów.
Jednak jest on ukryty. W jaki sposób? Już wyjaśniam.

Na początku, gdy osoba która przybywa do Niemiec, dostaje deklarację podatkową z rubryką o wierze i tym czy jest praktykująca. Ludzie niepraktykujący zaznaczają wówczas "nie", co jest logiczne. Myślą, że mają spokój.

Jednak tutaj jest największą pułapka! W niemieckim kościele, ta deklaracja jest myląca i nie ma znaczenia. Liczy się to czy byłeś/byłaś ochrzczony. Ewentualnie czy wypisałeś się z niemieckiego Kosciola (wymagana wizyta w urzędzie).

Dostaniesz do zapłaty podatek. Często kilkadziesiąt tysięcy euro. Jednak niemiecki kościół wie, że gdy ktoś dostanie po roku taki podatek do zapłacenia, to wypisze się i będzie spokój. Dlatego czekają 4, 5, 6 lat aby wysłać żądanie podatku za wszystkie lata wstecz!
To jest wówczas pierwszy raz, gdy ofiara dowiaduje się o tym.

Co można zrobić?
- pracujesz w Niemczech? Wypisz się z niemieckiego Kosciola - jest to dość krótka wizyta w urzędzie za kilkanaście euro. Wówczas możliwe, że będziesz musiał zapłacić zaległy podatek ale nie będzie naliczany przyszły
- jeśli znasz kogoś kto pracuje w Niemczech to powiedz mu/jej o tym
- zaplusuj post, roześlij tę informację dalej

Jeśli znacie inne sposoby unieknięcia lub zmniejszenia tego ukrytego podatku, dodajcie to pod tym wpisem

#niemcy #emigracja #zagranico #kosciol #chrzescijanstwo #podatki #oszukujo #scam #katolicyzm #ateizm #berlin #hamburg
MatthewDuchovny - Wiecie co jest największym scamem w Niemczech?
Post ku przestrodze...

źródło: comment_167031876106PnhzZf9zyZyC4gr6Uktm.jpg

Pobierz
  • 45
Inne wyznania:

Kto płaci podatek kościelny, a kto nie?
Podstawowym wymogiem dotyczącym podatku kościelnego jest główne miejsce zamieszkania w Niemczech. Ponadto podatek ten nie dotyczy wszystkich wyznań religijnych. Następujące wspólnoty religijne mogą pobierać podatek kościelny w Niemczech:

Kościół ewangelicki w Niemczech
katolickie diecezje starokatolików
Diecezja Kościoła rzymskokatolickiego
Kościół francuski w Berlinie
Unitariańska wspólnota religijna Wolni protestanci
społeczności żydowskie
kongregacja mennonicka w Hamburgu i Altonie
Kościół Ewangelicko-Reformowany w Hamburgu
izraelskie wspólnoty religijne
Wolne
będę miał zdjęcie deklaracji w piątek.

Dziwię się, że ludzie nie wierzą ale też byłem zaskoczony tym jak cicho o tym jest.


@MatthewDuchovny: Ironia, ludzie nie wierza Ci w temacie kosciola. Kto by sie spodziewal ^_^
Skoro twierdzisz ze cos sie dzieje, do tego w najblizszej rodzinie, a mozna to udowodnic wrzucajac kwit - to czemu ktos mialby Ci "wierzyc"?
@NexciaK: mam wrażenie, że nie słyszy się tak o tym ponieważ:
- Polacy często pracują w Niemczech w pracach sezonowych co nie kwalifikuje się na ten podatek
- pracują często poniżej 3, 4 lat co mogło sprawić, że im się "upiekło"
- mają niskie dochody i nie są interesującym "kąskiem"

Poszkodowani są i będę tylko ci którzy pracują w Niemczech dłużej niż 3, 4 lata i zarabiają sporo. Np. ludzie z
https://polskiobserwator.de/osiedlenie-sie/kirchensteuer-podatek-koscielny-w-niemczech/?amp


@MatthewDuchovny: Link podaje informacje nieprawdziwe:

Stawka podatku kościelnego w zależności od landu wynosi 8% w Badenii-Wirtembergii oraz w Bawarii, 9% w pozostałych krajach związkowych.


Nie 8% albo 9% tylko:

Taxpayers, whether Roman Catholic, Protestant or members of other tax-collecting communities, pay an amount equal to between 8% (in Bavaria and Baden-Württemberg) and 9% (in the rest of the country) of their income tax to the church or other community to
@juin: to może być różna kwota. W każdym razie nikomu nie widzi się płacenie kilku do kilkunastu tysięcy euro gdy się na to nie pisali. Szczególnie przy obecnej sytuacji ekonomicznej i wysokiej inflacji.
@Cawley:

Każdy kogo pytałem był zaskoczony tym podatkiem. Nie licząc tych co już go dostali.

Chciałbym aby ktos mi o nim powiedział gdy zaczynałem pracować w Niemczech. Dlatego stworzyłem ten post.