Wpis z mikrobloga

Przeszedłem #gothic 2 classic, nigdy wcześniej nie miałem okazji zagrać w tę wersję. Parę rzeczy, które mnie zaskoczyły:
- dialog z Xardasem z początku ma więcej sensu
- obecność Dextera i jego bandytów w grze
- przy kolejnej skórze trolla Bosper nie pyta "a co to za skóra?" tylko ma bardziej pasującą kwestię, zgaduję, że w normalnej wersji dialog był nagrany, ale nie występował z powodu jakiegoś buga/niedopatrzenia
- nie ma questa wydostania Diego z Górniczej Doliny (z początku myślałem, że mi się zbugował, że nie daje tego zadania, ale doczytałem, że to dodali dopiero w Nocy Kruka). W sumie bardzo dobrze, to chyba najbardziej znienawidzone przeze mnie zadanie w całej trylogii ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- goblinie jagody dropiące z czarnych goblinów i rycerzy, smoczy korzeń z orków elit, ogólnie bardzo duża ilość tych roślin. W poradnikach często czytałem o tych jagodach z rycerzy, a przy tylu przejściach gry nigdy mi się nie trafiło. Widocznie nikt nie zaktualizował tych informacji pod noc kruka i były bezwiednie powtarzane.
- gra jest łatwiejsza niż przypuszczałem, nawet w nocy kruka ze szponem beliara nie jesteśmy takim koxem jak bezi z classica :D W drugim rozdziale brałem po 4 orków na klatę i bezstresowo wygrywałem.

- nowe tekstury i modele dla quest itemów i niektórych postaci (Hosh-Pak, orkowi pułkownicy) - to pewnie prezent od THQ Nordic, szczerze miło się zaskoczyłem. Teraz w ekwipunku wszystko wygląda ładniej i nie sposób się pomylić i zeżreć niechcący szczaw królewski :P
  • 16
@Antybristler: Ciekawe te teksturki, w klasycznym G2 tego nie było, widocznie dodał to ten mod.

Ja miałem odwrotnie, najpierw standardowo odkryłem czystego Gothica 2 (w 2006 roku), a potem zagrałem w NK i ciągle miałem takie: "O, tego tu nie było. O, tu coś dodali" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Moim zdaniem NK uzupełnił idealnie to, czego w G2 brakowało np. w czystej dwójce wkurzało mnie, że nie
Czyli Dexter działał na zlecenie poszukiwaczy. Ale da się to odkryć tylko wtedy, jeżeli zagadamy do niego po raz pierwszy dopiero w 3 rozdziale, a ja go zabiłem już w pierwszym więc nic dziwnego, że do tego sam nie doszedłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Davos87: miałem ten dialog w pierwszym rozdziale, oczywiście bez wzmianki, że poszukiwacze już tu są.
@Antybristler: Hm, czyli źle zapamiętałem. Czyli ja też pewnie słyszałem ten dialog w 1 rozdziale, ale zupełnie nie zajarzylem o co chodzi, bo wtedy grałem w dwójkę po raz pierwszy i nie wiedziałem, że pojawią się poszukiwacze. A jak już się pojawili to nie pamiętałem, że kazali Dexterowi nas szukać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Antybristler: ja też grałem w czystego Gothica II z 15-20 lat temu i poziom trudności był tam dość łaskawy. Pamiętam że polazłem na smoki mając 20 poziom, zbroje ryczerza i miecz 1H od paladynów (70 obrażeń po poświęceniu) i wyjaśniłem lodowego smoka za pierwszym podejściem. Potem się okazało, że to był najsilniejszy smok na tym etapie gry.

Dla mnie G2 NK jest obiektywnie lepsza niż czysty G2, ale nie oznacza to,