Wpis z mikrobloga

Najbardziej w tym wszystkim śmieszy mnie to, że przez lata dosłownie każdemu #!$%@? kategorię A xD

Nie wiem na ile jest to prawda, ale chyba nawet tutaj jeden mirek pisał, że od któregoś rocznika przyklepywali każdemu A jak leci i w sumie u mnie by się sprawdziło, bo nie znam nikogo kto by miał inną kategorię niż A, a znam takie przypadki, gdzie na oko widać, że z delikwentem jest coś nie tak. Platfus? Spektrum autyzmu? Fobia społeczna? 50 kg nadwagi? 10 dioptrii wady wzroku? Wszystko z wymienionych? - Masz A i nie #!$%@? xD

Sam poszedłem na komisję z jakimiś wynikami badań, książeczką zdrowia czy jak to się nazywa, ogólnie miałem tam kilka rzeczy, które by mnie kwalifikowały na kat. D, z tego co przed komisją zdążyłem się dowiedzieć, a tu taki #!$%@?. "Panie zostaw te kartki na krześle i podejdź tutaj". Pomiar wagi, wzrostu, obwodu klaty i jeb, masz kategorię A, a teraz #!$%@?, bo kawa mi stygnie.

Pytam więc głównie osoby urodzone po 1995 (bo podobno jakoś od tych roczników są takie "zasady"). Znacie kogoś kto rzeczywiście dostał inną kategorię niż A? Chodzi mi o pierwszą oficjalną komisję, a nie o osoby, które po komisji latały do WKU żeby im zmieli kategorię z A na taką, jaką powinni w rzeczywistości mieć.

Serio odnoszę wrażenie, że w okolicach mojego rocznika żeby dostać coś innego niż A to trzeba było nie mieć jakiejś kończyny albo zespół downa czy coś. Jak będą losowo powoływać to już widzę te kompanie specjalne do zadań specjalnych xD
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 87
@RobieZdrowaZupke
wada wzroku, prawdopodobnie platfus (nie sprawdzali), rozcięte ścięgno w kciuku (przerwane ponownie po operacji, nie zginam kciuka)

kategoria A, do tego można by jeszcze coś dołożyć np. fobie społeczne

co najśmieszniejsze, przed szkołą średnią poszedłem na te badania (zapomniałem jak się to dokładnie nazywało) i nie pozwolili mi iść do jednej szkoły przez wadę wzroku
Pytam więc głównie osoby urodzone po 1995 (bo podobno jakoś od tych roczników są takie "zasady"). Znacie kogoś kto rzeczywiście dostał inną kategorię niż A


@RobieZdrowaZupke: zaczęło się od rocznika 1989 (2007 to koniec poboru), ale możliwe, że i wcześniej bo jak było wiadomo, że pobór się kończy to po co się męczyć z gościem co i tak się zapisze do byle szkoły policealnej przed przyjściem na komisję. A znałem jednego
@RobieZdrowaZupke: Mam D przez wadę wzroku (krótkowzroczność 9,5 dioptrii), wysłali mnie prosto z komisji do okulisty żeby to potwierdzić i tyle.
W sumie przez miotonię powinni mi dać E ale nie mam na nią papierów więc ¯\_(ツ)_/¯