Wpis z mikrobloga

Najbardziej w tym wszystkim śmieszy mnie to, że przez lata dosłownie każdemu #!$%@? kategorię A xD

Nie wiem na ile jest to prawda, ale chyba nawet tutaj jeden mirek pisał, że od któregoś rocznika przyklepywali każdemu A jak leci i w sumie u mnie by się sprawdziło, bo nie znam nikogo kto by miał inną kategorię niż A, a znam takie przypadki, gdzie na oko widać, że z delikwentem jest coś nie tak. Platfus? Spektrum autyzmu? Fobia społeczna? 50 kg nadwagi? 10 dioptrii wady wzroku? Wszystko z wymienionych? - Masz A i nie #!$%@? xD

Sam poszedłem na komisję z jakimiś wynikami badań, książeczką zdrowia czy jak to się nazywa, ogólnie miałem tam kilka rzeczy, które by mnie kwalifikowały na kat. D, z tego co przed komisją zdążyłem się dowiedzieć, a tu taki #!$%@?. "Panie zostaw te kartki na krześle i podejdź tutaj". Pomiar wagi, wzrostu, obwodu klaty i jeb, masz kategorię A, a teraz #!$%@?, bo kawa mi stygnie.

Pytam więc głównie osoby urodzone po 1995 (bo podobno jakoś od tych roczników są takie "zasady"). Znacie kogoś kto rzeczywiście dostał inną kategorię niż A? Chodzi mi o pierwszą oficjalną komisję, a nie o osoby, które po komisji latały do WKU żeby im zmieli kategorię z A na taką, jaką powinni w rzeczywistości mieć.

Serio odnoszę wrażenie, że w okolicach mojego rocznika żeby dostać coś innego niż A to trzeba było nie mieć jakiejś kończyny albo zespół downa czy coś. Jak będą losowo powoływać to już widzę te kompanie specjalne do zadań specjalnych xD
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko
  • 87
Sam poszedłem na komisję z jakimiś wynikami badań, książeczką zdrowia czy jak to się nazywa, ogólnie miałem tam kilka rzeczy, które by mnie kwalifikowały na kat. D, z tego co przed komisją zdążyłem się dowiedzieć, a tu taki #!$%@?. "Panie zostaw te kartki na krześle i podejdź tutaj". Pomiar wagi, wzrostu, obwodu klaty i jeb, masz kategorię A, a teraz #!$%@?, bo kawa mi stygnie.


@RobieZdrowaZupke: No to u mnie normalnie
@RobieZdrowaZupke: Ja mam B w związku z dużą wadą wzroku. Kolega się awanturował na komisji że jest pacyfistą i nie zamierza iść do wojska i ogólnie im tam robił problemy to dla świętego spokoju dali mu d mimo że zdrowy xd
No elo, rocznik 92 i kategoria E ( )

Choroba nerek i nadciśnienie. W sumie to byłem zdziwiony bo byłem przekonany że naprawdę trzeba być powykręcanym żeby dostać E.

Z komisji zapamiętam że przepotwornie #!$%@?ło szlugami i budynek był taki ze czułem się jakbym się cofnął o 30 lat
@RobieZdrowaZupke:

10 dioptrii wady wzroku?

Hmmm?

Ostrość każdego oka co najmniej 0,5, z korekcją szkłami sferycznymi wklęsłymi lub wypukłymi powyżej 6,0 d. albo cylindrycznymi wklęsłymi lub wypukłymi powyżej 3,0 d. (D)

To jest obecny warunek na niedostanie kategorii A, ale wada jest taka, że tak czy siak wyślą cię do swojego lekarza, który klepnie zaniżoną wartość, byle było A.
Więcej jest też tu:
https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/zasady-okreslania-zdolnosci-do-czynnej-sluzby-wojskowej-oraz-16794800
@RobieZdrowaZupke: ja znam w sumie,
Na komisji spotkałem znajomego który miał milion dokumentów poświadczających jego zły stan zdrowie(Swoją drogą to zabawny zbieg okoliczności, bo jego ojciec jest ważnym lekarzem w mieście xD) i dostał D :D
@LifeReboot: '88, dali mi D z racji na bardzo niewielką skoliozę, wtedy zresztą dawali D jak leci bo potencjalny rekrut był problemem w obliczu kończenia poboru obowiązkowego. Praktycznie nikt z tej grupy z którą byłem na kwalifikacji nie dostał kategorii A.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RobieZdrowaZupke: rocznik 93, mam niedomykalność zastawki, nie mogę biegać na dystansie dłuższym niż kilometr bo mnie nogi #!$%@?ą, a i tak mam kategorię A. Moja komisja wojskowa trwała 3 dni ¯_(ツ)_/¯
@RobieZdrowaZupke: ja dostałem D ale ja to zrobiłem podstępem, tj miałem problemy ze zdrowiem, to zbierałem papiery a potem z rok przed komisją wpadła mi w ręce gazeta z artykułem "jak uniknąć służby" i akurat pasowało. Więc poszedłem na komisję dałem im papiery, nawet nie czytali tylko od razu D. Z tego co się wtedy mówiło to wystarczy im udowodnić, że przyjmując Cię będą mieli z tobą problemy. Jak ktoś nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RobieZdrowaZupke: Rocznik 97 i od razu dostałem D dzięki całej medycznej historii leczenia nerwicy lękowej i kilku fobii. Lekarz dał mi wybór czy chce D czy dwa tygodnie "wakacji" na obserwacji w szpitalu i E. A ja głupi się nie zgodził...