Wpis z mikrobloga

Ogólnie jestem ciekaw czy smartwatche poprawnie pokazują spalane kalorie z kroków czy treningu


@baalder363: Nie pokazują poprawnie, to szacunek i w większości przypadków zawyżony. Poza tym ludzie źle z tego korzystają. Przykład (liczby z dupy żeby zobrazować) zegarek pokazuje 300kcal spalone podczas godzinnego treningu i ludzie zakładają 300kcal zysku w bilansie. A prawda jest taka, że podczas siedzenia na dupie organizm też spala kalorie i trzeba to uwzględnić. Więc zysk to
@Tigermass: niekoniecznie. Moja max waga była, gdy miałem z 24-25 lat. Zawsze ćwiczyłem, z przerwami i się podlewałem bardizej lub mniej, ale nigdy od tamtej pory nie udało mi się uporać z tą skórą. A mam teraz 31, więc jeszcze nie tak staro :).

Ja to sobie tłumaczę po prostu jakąś taką mało elastyczną, "rzadką" skórą.
@Tigermass: Tak odnośnie tej skóry, szczególnie na brzuchu to chyba mój największy "strach" przed chudnięciem. Mam jakieś 120-125kg przy wzroście 193 i bardzo tej wagi nie widać szczerze mówiąc, ale też chciałbym się w końcu za siebie wziąć, zwłaszcza, że to wszystko nabrałem od czasu pandemii, pracy zdalnej etc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@crespo: dzięki, bo zastanawiałem się nad kupnem. Jaka jest w ogóle najprostsza metoda oszacowania spalonych kalorii podczas treningu? Z rowerem stacjonarnym pewnie łatwiej (bo te elektroniczne mają jakieś algorytmy), ale taki trening bardziej siłowy niż cardio? Ja na swoje potrzeby sprawdzałem na kalkulatorach które liczą spalone kalorie ze wzrostu wagi i średniego tętna podczas treningu ale czy to dobra droga to nie wiem.
@baalder363: Nie wiem, ja w ogóle nie szacuje poszczególnych treningów. To też nie tak, że te zegarki czy inne metody są bezużyteczne, można sobie nimi pomóc tylko trzeba wiedzieć że te dane mogą być niedokładne i odpowiednio reagować. Bo bywały już posty na wykopie w stylu „jem 2500kcal: 2000kcal to moje zapotrzebowanie na redukcje przy braku aktywności a 500kcal dodaje bo tyle mi pokazuje zegarek że spalam na treningu, dlaczego nie
@Shiner: działaj mirku. Kawalek wiszacej skory jest niczym w porównaniu do lepszego samopoczucia. Mi tez kazdy gadal, a ty wysoki nie widac wagi, nabity jestes, a nie gruby xD Teraz jak zrzucilem wage to wiem, ze bylem gruby. Czuje sie 15 lat mlodszy.

@jabulani: no bywaja i tacy co maja genetycznie cos ze skora. Kazdy z nas jest inny pomimo, ze podlegamy podobnym schemata. Zawsze jest możliwość operacji. Estetyka jest
źródło: ei_1670567501544.jpg


@KatowickaChupacabra: ziomek, ja z 155kg zjechałem do 90kg - niestety - przez 8 miesięcy, przez co #!$%@?łem sobie całkowicie cały organizm, więc na spokojnie sobie dawkuj deficyt i będzie elegancko, no i jakbym sobie miał dawać jakieś rady przed redukcją to żeby stosować sobie jakieś kremy, rollery na skórę, trzymaj się, będzie dobrze!
@KatowickaChupacabra: pamiętaj gruby #!$%@?, że "tłuszcze spalają się w ogniu węglowodanów", a więc ryży sobie nagotuj, no i begaj! Nie #!$%@?, tylko spokojnie nóżka za nóżką ile dasz radę, przeplataj marszem, bez żadnych aplikacji i bez mierzenia dystansu! Będzie z Ciebie schodziło z podwójną siłą i dotlenisz, i przyspieszysz spalanie. Wychodź biegać codziennie na pół godziny, nawet jak masz przebiec 100metrów a resztę czasu spacerować, to nie zniechęcaj się. W tym