Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Miraski czy Ketonal może być przyjmowany z Triticco CR?

Niebieski się połamał i od dwóch dób nie śpi, tylko drzemie od czasu do czasu. Ketonal albo na niego nie działa albo nie działa wystarczająco i biedak się nie wysypia. Już teraz wygląda jak śmierć rozciągnięta na chorągwi. Zdarzało mu się brać 1/3 tabletki Triticco CR w przypadku bezsenności, ale nie wiemy czy może to zrobić skoro przyjmuje Ketonal. Jeśli nie, co innego można mu dać?

Sen to najlepsze lekarstwo, chłop musi się wyspać, nie mówiąc już o tym, że mnie też budzi w nocy, no a niewyspany opiekun to też nie za dobrze dla pacjenta.

#medycyna #lekarz
  • 17
  • Odpowiedz
@mala_rybka: Błagam nie pytaj randomów z internetu o przyjmowanie leków. Chłop sobie krzywdę zrobi. Zadzwoń do szpitala albo jakejś przychodni, powiedz, że nie może spać z bólu, to coś poradzą. Nie mieszaj leków jeśli nie masz pewności. Zdrówka dla chłopaka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hurb: sprawdziłam, nie widziałam przeciwskazań, ale nie jestem lekarzem.
@jckk: on nie chce na SOR ani tym bardziej wzywać karetki. Nie umiera, po prostu nie może spać (w pozycji siedzącej go tak nie boli, ale w leżącej nie może zasnąć, a znowu jak siedzi to nie zasypia ( ͡° ʖ̯ ͡°)). Jest zaopatrzony, był na RTG i USG.
@pharmaki: mam nadzieję, bo chłop się męczy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mala_rybka: Lepiej zmienić ketonalna coś innego, dużo działań niepożądanych a wcale nie działa za dobrze. Można nawet spróbować zwykłego paracetamolu i pyralginy w stałych odstępach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dr_Batman: na co innego? Po ilu godzinach od ostatniej dawki ketonalu można mu podać paracetamol/cokolwiek innego? Skoro Ketonal nie pomaga to warto spróbować czegoś innego. Najważniejsze, żeby się wyspał, odpoczął.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@mala_rybka: Paracetamol można podać niby od razu, ale ja zawsze takie 2h zalecam żeby nie obciążać żołądka. Może walnąc 1000 i zobaczyć czy będzie ok. Metamizol w Pyralginie to silny i dobry lek p bólowy, ale z nim lepiej zaczekać do jutra po tym Ketonalu i wtedy zastosować Paracetamol i Pyralginę tak 4x dziennie. Oba leki mają max dawkę po ok 4g. Ale zazwyczaj jedna Pyralgina 500 i Paracetamol 500 co
  • Odpowiedz