Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktos to #!$%@? w stylu, ze mamy jakis obowiazek obrony kraju bo jestesmy jej obywatelem? Ja rodzac sie nie podpisywalem zadnej umowy o obronie ojczyzny, ba, nawet poczecie mnie na swiat to nie byla moja decyzja, więc z jakiej racji mam bronic tego kraju? Ja temu kraju nic nie jestem winien. To bardziej kraj winny jest mi. I gdzie moja rekompensata?

Trzeba byc debilem zeby isc na wojne, ktora wywoluje garstka psycholi i ktorych nigdy nie dosiegnie sprawiedliwosc i nawet wlos z glowy im nie spadnie. Ale zaraz sie pojawi jakis upośledzony wykopek, co powie ze to nasz obowiazek i uj z tym ze kazdy rzadzacy na nas pluje i uwaza nas za robaka. W polsce ciagle ta sama mentalnosc, ktos na was pluje a wy mowicie ze to deszcz
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #polska #wojna
  • 54
Trzeba byc debilem zeby isc na wojne, ktora wywoluje garstka psycholi i ktorych nigdy nie dosiegnie sprawiedliwosc i nawet wlos z glowy im nie spadnie.


@mietek123456: Dobra, to tylko ta garstka psycholi się ze sobą #!$%@?, a jak garstka psycholi z innego kraju wygra z garstką psycholi z twojego kraju, to dobrowolnie oddajesz się pod władzę obcego kraju.

Problem w tym wszystkim jest taki, że nie da się #!$%@?ć w nieskończoność.
co kraj jest ci winien? No nie zalapalem


@Trzezwiejacy_Pijaczyna: NIe wiem ile opowi jest kraj winien ale wiem ile jest winien mi.

Przynajmniej szacunek i nieokradanie mnie za to ze na rok mnie ubezwlasnowolnil.

Zabral mi rok zycia. Rok w ktorym moglem sie rozwijac, zarabiac wiecej niz 130pln/mc, zdobywac doswiadczenie zawodowe albo nawet - lezec i robic nic. Rok zycia zabrany za niewinnosc. Za to ze urodzilem sie z penisem a
@mietek123456

Wytłumaczy mi ktos to #!$%@? w stylu, ze mamy jakis obowiazek obrony kraju bo jestesmy jej obywatelem?

Jeszcze nie tan dawno dostałbyś kulę w łeb tylko za to, że jesteś Polakiem. Nie jest nigdzie powiedziane że to się nie powtórzy. Narody które nie walczą o siebie po prostu giną albo wyrżnięte albo z gorszymi prawami jako nic nie znacząca mniejszość.

Trzeba byc debilem zeby isc na wojne,

I gdzie pójdziesz? Myślisz
@aarahon: XD Szkola ktora uczy wiecej #!$%@? niz przydatnych rzeczy. Opieka nfz gdzie predzej umrzesz niz cie wylecza, panstwowe dziurawe drogi i wiecznie zakorkowane. Czyli za to wszystko moga mnie ruchac, dawac starszym brac mlodszym, zwiekszac inflacje, dofinansowywac siebie, dawac miliony premii, zwiekszac ceny paliw itd itp? Bardzo duzo tego. Ale rozumiem ze w takim razie moga mnie i kazdego obywatela ruchac co do grosza?
Ale oni jeszcze tego nie wprowadzili i nie wprowadza, spokojnie. Z ta obowiazkowa sluzba wojskowa to jest tak


@Trzezwiejacy_Pijaczyna: Nie ze jeszcze nie wprowadzili. Jeszcze nie PRZYWROCILI.

Ja Ci nie opisalem przypadku jaki moglby byc. Ja Ci opisalem moj przypadek.

Zabrano mi rok zycia a nie ze "moze zabiora"
Drobna roznica

A i za moich czasow bylo i PO w szole i obowiazkowa sluzba wojskowa.

Co do 500pisow, to pamietaj ze
aaaa, czyli dales sie zabrac w kamasze sam. No cóż, pretensje miej tylko do siebie, bo mozliwosci bylo multum zeby nie iść.


@Trzezwiejacy_Pijaczyna: OK czyli mam sie zmusic do jednej rzeczy zeby nie robic innej rzczy do ktorej mnie zmuszaja.

Super podejscie. Zebys tylko caly czas sie go trzymal i kiedys nie zalowal.

Jakie to byly sposoby?
1-studia
2-zdrowie
3-sluzba zastepcza?
4-znajomosci

Wiecej nie znam

Ad1)
Wolalem zdobywac doswiadczenie zawodowe niz
@mietek123456:
Ja się postaram swoimi słowami.
Poczucie obowiązku obrony kraju wynika z utożsamienia się z tym narodem bądź krajem (kraj i naród w obecnych polskich realiach to prawie to samo). Wynika to również z wdzięczności za dziedzictwo kulturowe, świadomości społecznej, wrażliwości dobro ogólne, odpowiedzialności.
Obecna niechęć do wyżej wiemionionych postaw to niestety fakt, który spowodowany jest wieloma czynnikami, tj:
- sukcesywne rozbijanie nas w wojnie polsko-polskiej
- skłonność do polaryzacji społeczeństwa