Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktos to #!$%@? w stylu, ze mamy jakis obowiazek obrony kraju bo jestesmy jej obywatelem? Ja rodzac sie nie podpisywalem zadnej umowy o obronie ojczyzny, ba, nawet poczecie mnie na swiat to nie byla moja decyzja, więc z jakiej racji mam bronic tego kraju? Ja temu kraju nic nie jestem winien. To bardziej kraj winny jest mi. I gdzie moja rekompensata?

Trzeba byc debilem zeby isc na wojne, ktora wywoluje garstka psycholi i ktorych nigdy nie dosiegnie sprawiedliwosc i nawet wlos z glowy im nie spadnie. Ale zaraz sie pojawi jakis upośledzony wykopek, co powie ze to nasz obowiazek i uj z tym ze kazdy rzadzacy na nas pluje i uwaza nas za robaka. W polsce ciagle ta sama mentalnosc, ktos na was pluje a wy mowicie ze to deszcz
#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojsko #polska #wojna
  • 54
  • Odpowiedz
@Argony: mam na myśli, że nasz kraj zamieszkują prawie w 100% polacy. Z tego powodu interesy państwowe zbiegają się znarodowymi.
Oczywiście można przywołać, że nieaktualne bo zamieszkują nasz kraj Ukraińcy, ale dla prostoty dyskusji uprościłem sytuację a przy okazji chciałem zwrócić na wyjątkowość Polski na tleEuropy.@Argony
  • Odpowiedz
@mietek123456: Ty nie rozumiesz, jeśli nie chcesz umrzeć/zostać kaleką walcząc o pałac Objatka to jesteś #!$%@?ą w rurkach ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Ps. Konstytucja też stwierdza, że nie można cię wcielić do wojska wbrew twoim poglądom.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Konstytucja ktora jest lamana przez pis jak leci? I my mamy sie jej podporzadkowywac gdy rzadzacy na nia sraja?


@mietek123456: Tak, to że ktoś łamie prawo nie znaczy że ty możesz. Jeśli chcemy zmienić coś w kraju na lepsze niezbędne jest utrzymanie niezależności od Rosji.
  • Odpowiedz
@mietek123456: To wyjedz. Jestes czescia spoleczenstwa i bronisz swojej ojczyzny. Gdyby kazdy mial takie podejscie, to jeden kraj moglby przejmowac kazde panstwo bo wszyscy by #!$%@? XD
  • Odpowiedz
@Argony: Zgadzam się z Tobą co do spostrzeżeń, bo opisują obecną sytuację. Ja w swoim pierwszym komentarzu wymieniłem czynniki, które wg mnie sprawiają, że Polacy przestają się utożsamiać z interesami Polski jako kraju ( czyli m.in. obronnością kraju, tak jak w temacie wpisu).
Pomijając pogłębiający się podział społeczeństwa, głównie w sferze politycznej oraz kulturowej to uważam, że Państwo Polskie z racji, że zamieszkują je zwłaszcza Polacy powinno reprezentować stanowisko Polaków (jako
  • Odpowiedz
Jeśli nie masz wykształcenia z państwowej szkoły, nie poruszasz się państwowymi drogami i leczysz się prywatnie od zawsze to kraj nie jest Ci faktycznie nic winien.


@aarahon: przecież to jest utrzymywane z naszych podatków xDDD. Co Ty pierdzielisz, chłopie. Skoro płacę podatki, to mam prawo korzystać z tych usług. To ta banda #!$%@?łaków powinna nam oddać to, co przeżerają i marnotrawią.
  • Odpowiedz
@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: > Jeśli nie masz wykształcenia z państwowej szkoły, nie poruszasz się państwowymi drogami i leczysz się prywatnie od zawsze to kraj nie jest Ci faktycznie nic winien.

@aarahon: przecież to jest utrzymywane z naszych podatków xDDD

...


Akurat podatek PIT stanowi ok. 15-20% dochodów Państwa, natomiast podatek VAT, który opłacamy w towarach i usługach (+ jakieś akcyzy) jako osoby prywatne to też podobny udział.
Co do marnotrawstwa to masz
  • Odpowiedz
a jaki argument przemawia za tun aby nie srac na kraj który cie okrada u krzywdzi?


@KwasneJablko: na przykład taki że dalej kraj Cię okrada i krzywdzi a sranie na to nic nie zmieni oprócz zasranych gaci?

przecież to jest utrzymywane z naszych podatków xDDD.


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Ile podatków musisz zapłacić żeby zwróciła się państwu jego edukacja? Ma potwierdzenie zapłaty?

Skoro płacę podatki, to mam prawo korzystać z tych usług.


@
  • Odpowiedz
Ile podatków musisz zapłacić żeby zwróciła się państwu jego edukacja? Ma potwierdzenie zapłaty?


@aarahon: no tak, państwo z własnej kieszeni wyciąga kasiorę na wydatki. Zapomniałem. Dobry ziomek państwo.

No tak, ale czy ktoś twierdzi inaczej?


No, właśnie. Płacę podatki, więc dlaczego miałbym być coś więcej winny temu państwu?
  • Odpowiedz
No, właśnie. Płacę podatki, więc dlaczego miałbym być coś więcej winny temu państwu?


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: I w końcu zadałeś pierwsze dobre pytanie. Dlatego miałbyś być coś winien ponieważ podatki które zapłaciłeś nie są wystarczającą zapłatą za dobra i usługi które otrzymałeś bo nie wiem czy wiesz ale podatki wszelakie to nie są jedyne źródła dochodu państwa ani nie są wystarczające do pokrycia wszystkich wydatków. Jeśli mieszkasz w Polsce i uważasz że nie
  • Odpowiedz
@aarahon: przecinki Ci ukradli. Nie wiesz, ile płacę podatków, ile podatków dotąd zapłaciła moja rodzina, z jakich usług państwa korzystamy i jak często.
Nie jestem nic winien temu państwu.

Podliczając te koszty, za obowiązkową edukację (od 6. do 18. roku życia) każdego obywatela państwo płaci (w Polsce w większości koszty edukacji podstawowej i średniej pokrywane są przez podatników) około 200 tys. zł.

https://forsal.pl/artykuly/646814,raport-oecd-ile-kosztuje-wyksztalcenie-obywatela-polski.html

Te 200 tysięcy to niby jakieś kolosalne pieniądze?
  • Odpowiedz
  • 0
@mietek123456 Dziwne przekonanie że z racji urodzenia przysługuje ci wolność i opieka. Przez całą historię ludzkiej rasy jednostka była własnością plemienia/społeczności i musiała z nią współpracować i jej służyć na obowiązującym zasadach. Oczywiście jak cis nie pasilo mogła #!$%@?ć i zdychać w lesie. Teraz też masz takie prawo. Jak wszystko rzucisz i pojedziesz gdzieś w Bieszczady, zbudujesz szałas w którym będziesz żył to nikt cię pewnie nie będzie szukał. Zresztą co ja
  • Odpowiedz
Wytłumaczy mi ktos to #!$%@? w stylu, ze mamy jakis obowiazek obrony kraju bo jestesmy jej obywatelem?


@mietek123456: Wytłumaczę Ci, choć jestem przeciwko obowiązkowej służbie. Mianowicie, gdyby nikt nie chciał walczyć i ryzykować życia, nie tylko inne kraje by nas podbiły i skolonizowały wyzyskując. Również wewnętrznie nie mielibyśmy praw ani szans na ich odzyskanie. Bez ustalenia zasad, które z punktu widzenia jednostek są niesprawiedliwe, cały dzisiejszy świat by się rozsypał. Po
  • Odpowiedz