Wpis z mikrobloga

Swoją drogą nie wiem, kogo dziwią te obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. U naszego sąsiada trwa wojna już prawie rok, a niedawno była afera związana z uderzeniem rakiet na nasze terytorium. Tego typu ćwiczenia bynajmniej nie oznaczają, że od razu wyślą wykopków na front, by się bili na Ukrainie. Prędzej jest to forma pewnego przygotowania na potencjalnie najgorszy scenariusz. Proszę wiec nie siać paniki.

#wojna #rosja #ukraina #wojsko #obowiazkowecwiczeniawojskowe
Al-3_x - Swoją drogą nie wiem, kogo dziwią te obowiązkowe ćwiczenia wojskowe. U nasze...

źródło: comment_1670699242ROv7cykMx4N5dgceae62RC.jpg

Pobierz
  • 48
Swoją drogą nie wiem, kogo dziwią te obowiązkowe ćwiczenia wojskowe.


@Al-3_x: Kazdego kto ma IQ wieksze od pantofelka.

Cwiczenia wojskowe sa od zawsze. Dotycza zolnierzy rezerwy. I nigdy nikt sie o to nie plul.

A teraz wpadli na pomysla ze kazdy FACET (nie ksiadz, nie kobieta, nie polityk) moze zostac wziety.

Drobna roznica ale i tak nie zrozumiesz bo pewno Cie to nie dotyczy. Jestes kobieta, ksiedzem, politykiem czy masz kategorie
Wydaje mi się, że może to mieć związek z obecną sytuacją która jest dość wyjątkowa, ale mogę się mylić.


@Al-3_x: Wydaje mi sie ze sie mylisz. A nawet zaryzykuje stwierdzenie ze mi sie nie wydaje :)

Zastanow sie. Dlaczego tylko w pl?

Jak juz wspomnialem - cwiczenia rezerwistow bybly od zawsze. Teraz wprowadzono mozliwsc cwiczen wszystkich.

No prawie wszystkich. Politycy, kobiety i ksieza sa wylaczeni (fajnie co nie???)
@gorzki99: Zastanówmy się głęboko czy ilość rezerwistów zmieniła się przez ostatnie lata, zastanówmy sie czy to tworzenie nowych rezerw czy tylko szkolenie starych( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanówmy się głęboko czy ilość rezerwistów zmieniła się przez ostatnie lata, zastanówmy sie czy to tworzenie nowych rezerw czy tylko szkolenie starych( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Hellgard: To zastanowmy sie nad jeszcze czyms. Liczy sie ilosc czy jakosc?

Ruskie maja ilosc - ukraincy jakosc. Co wygrywa?

Czasy sie zmienily. jestesmy w najpotezniejszym sojuszu militarnym na swiecie. NIe potrzebujemy ilosci a jakosci.

Dobra jakosciowa armia zawodowa i tyle. Wiecej
Czasy sie zmienily. jestesmy w najpotezniejszym sojuszu militarnym na swiecie. NIe potrzebujemy ilosci a jakosci.

Dobra jakosciowa armia zawodowa i tyle. Wiecej nie trzeba. Nie potrzeba nam rezerwistow ktorzy (i to nie jest atak czy hejt) sa gowno warci. Po prostu zyja swoim zyciem i nie mm im tego za zle. Jden sie spasl, drugi ma to gdzies itp. Ich zycie.


@gorzki99: dodatkowo PiS zaorał rezerwy wyszkolonych żołnierzy - limit 12