Wpis z mikrobloga

@Pieron A gdzie dają kurczaka który nie smakuje jak robiony w domu? Ja odkąd mam termometr do mięs to najlepszego pieczonego kurczaka jem właśnie w domu, ale Nandos to jest bliskie drugie miejsce. To jest na tyle proste mięso ze trudno coś z niego wycudować. Niewiele rzeczy bym w sumie wolał zjeść w knajpie mając do wyboru robione w domu przez różową czy znajomego z piecem do pizzy jak tak się zastanowię.
@kwiatosz: Ze stekiem jest trochę inaczej bo w knajpach często maja dobrej jakości mięcho, do tego ukrojone na grubo wiec stek jest lepszy - oczywiście dobre mięcho można tez zamówić do domu ale kupić u dobrego rzeźnika, ale sklepowe steki to lekka #!$%@?
to jakie sieciowkowe restauracje polecasz? Bo poza nandos to ja żadnych smacznych nie znam


@Okospok0: nandos jest średni imo... sprawdzone są wagamama, wasabi (lekkie japońskie sushi i bento) na przykład. Do tego pizza epxress i fato a mano do pizzy.
@Okospok0: najgorsze w Nandos to chyba klijenci,zawsze chlew i syf jak po tornadzie,mieso nawet spoko.
-Wagamama: slodko i tlusto,sprubowalem pare razy i nigdy nie dokonczylem tej #!$%@?
-Cafe Rouge:wiekszosc towaru przychodzi do resturacji mrozona lub gotowa na talerz,nie ludzcie sie ze tam ktos gotuje.
-German Donner Kebap: na jeden raz,przez gardlo przechodzi tylko po %%%
-Gourmed Burger Kitchen: kiedys to byly zdecydowanie najlepsze burgery w uk ale konkurencja nadeszla jak Honest
Gowno jak #!$%@? nigdy tam nie chodzę, male porcje, drogie, piri piri kwasny stolec, zero podniety, szkaluje na maxa zawsze jak ktoś zapyta