Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Hej Mirasy, posiada ktoś szamotowy kamień do pizzy? Jakiej grubości macie i ile takie cudo powinno się nagrzewać?

Chciałem kupić dziewczynie pod choinkę kamień, bo mówi o tym już od dłuższego czasu, ale im dłużej ja o tym czytam tym mniejszy sens w tym widzę :|
Ona zwykle piecze 1-2 pizze naraz, nigdy więcej. Jest sens rozgrzewać kamień dla jednej pizzy?
Poza tym podobno ciężko się je myje i koniec końców ludzie wyciągają je tylko na specjalne okazje, bo na co dzień szkoda im zachodu.

Prawda to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kupilibyście drugi raz?

#pizza #kamienie #kuchnia
  • 8
@Malchos: do zwykłego piekarnika raczej polecany jest granit, na 1-2 pizze wystarczy taki 1,5cm. Godzinę się nagrzewa, pizze pieczesz 3-5 minut w zależności od piekarnika - koszt prądu to jakieś 2zł. Poza kamieniem warto też chociaż jakąś podstawową łopatkę.
@Malchos: Granit łatwo się myje, chociaż generalnie można go po prostu wypalić po pieczeniu jeżeli coś spadło a potem tylko przetrzeć. I tak, zdecydowanie kupiłbym jeszcze raz gdyby nie to że też mam już piec za 4k a na granicie obecnie pieką osoby z mojej rodziny