Wpis z mikrobloga

@losmarte: zakładając że odnosisz się do hot-spotu - no właśnie...
wyoskie temperatury operacyjne stanowią dla mnie barierę psychiczną, nie chce się bać, że potencjalnie wyższe temepratury wpłyną na żywotność mojego sprzętu. nie gram po 8h dziennie, także z moim szczęściem jeśli to by miało nastąpić, to zaraz po końcu okresu gwarancyjnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@don_baltazar Jezu 100+ ja widzę różnicę między 30 a 60, ale między 70 a wyżej to już nie bardzo (ustawiłem 70 żeby mieć bufor jak coś chrupnie, ale chyba zwiększę do 80) anyway ja zaczynalem z rodzialka 1680 później 1920 i Radek 5700 starczał później wleciał monitor 1440p i już nie wyrabiał a rzutem na taśmę teraz mam 2160p no i moje 6900 też powoli zaczyna nie wyrabiać, ale pewnie ze dwa
@DurzyHarakter30: ja właśnie przestałem grać w Metro Exodus EE, bo 2080 super nie dojeżdżała. Po zamówieniu 6950 XT było fajnie. niestety na 2080 super musiałem już kończyć po tym jak zwróciłem 6950 XT. było ciężko..., a miałem odpalone DLSS i to bez RT (tzn ta gorsza opcja była zaznaczona, bo całkowicie chyba nie można było wyłączyć)
@DurzyHarakter30: Bo referent to piekarnik, tragiczne sterowniki u AMD, RT wydajność na poziomi 2080ti, pozatym sensowne AIB od AMD bedą kosztowały tyle co 4080, bo produkcja chipu 7900XTX i XT jest 2x droższa niż Ada Lovelace. Wiec nie ma szans ze te karty będą dobrze wycenione, nie są nawet teraz a rynek i recenzenci wydali swoją opinię w tej kwestii.
@Shewie ja generalnie nie podkręcam GPU, u liptona 4080 wyszła delikatnie lepiej w rasteryzacji bo nie miał włączonego SAM/reBAR względem zagranicznych recenzentów. Zagraniczni też chyba nieco lepsze temperatury mieli, ale przyznam się, że jego pełnej recenzji nie oglądałem, bo to była już n-ta recenzja + jakoś nigdy nie byłem jego wielkim fanem.

Oczywiście to nie zmienia faktu, że temperatury referenta są za wysokie. Po 15 może wpadną informację jak wypada konkurencja np
@DurzyHarakter30: Ja sam siedzę na chłodnym 3080 Suprim X i był to najlepszy zakup ostatnich lat biorąc pod uwagę obecny rynek. 3xxx i 6xxx karty stały się bardziej atrakcyjne niż kiedykolwiek wcześniej.
@don_baltazar: tak ale nie-referenty będą znacznie droższe. Niestety.
W UK 4080 od Palita kosztuje 1099funtów a 7900XTX wyceniony Referent jest na 1059 funtów.

Konkluzje wysuwają się same.
@losmarte: historycznie są tragiczne. A AMD adrenaline to największy rak jakiego wydało AMD. Zainstaluj sobie MSI Afterburner, mając Adrenaline i zacznij bawić się suwakami. Będziesz miał dyskotekę. To samo nigdy nie ma miejsca przy kartach Nvidii.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shewie: nie używam MSI afterburner, czy to znaczy że będe miał też problemy? Czy to nie jest na podobnej zasadzie jak z IOS i android, że ten drugi się wiesza, a Apple jest stabilne( ͡° ͜ʖ ͡°)
@losmarte: Nie jesteś w stanie uruchomić iOS na adroidzie i na odwrót. MSI Afterburner ma swietny addon riva tuner do monitorowania parametrów PC podczas grania i szerszy zakres OC. Gdy jedno działa w tle a drugie jest w użytku to jest naprawde do dupy z użytkowaniem kompa. Nawet po odinstalowaniu Adrenaline, po restarcie PC karta AMD sama w tle zaczyna szukać i pobierać software do karty co jest też wkurzające ale
@Shewie: z analogią smartfonową, to chodziło raczej o stereotypy.
Skupiasz się na jednym programiku, którego używa 0,05% graczy.
Adrenaline też ma zestaw do monitorowania, całkiem użyteczny, zestaw do OC, tez jest aktualnie całkiem funkcjonalny.
Napisze jeszcze raz: zwykły użytkownik nie ma problemów ze sterownikami AMD, ba w dalszym ciągu ma je aktualne nawet do kart sprzed 10 lat
@Shewie używam adrenaline do monitorowania, chociaż czasami przekłamuje fpsy do robienia screenów filmów, czy ustawianiu na sztywno fpsow j nie narzekam. Chociaż nakładka mogła by szybciej chodzić w grach
@Shewie: @DurzyHarakter30:

kończąc temat: jako, że referenty 7900 XTX są takie sobie, polowałem na wersję autorską (tą niebrandowaną) od XFX. rzekomo x-kom miał ją na stanie, ale u nich i w żadnym polskim sklepie nie widziałem jej dostępnej.

z uwagi na zbliżoną wydajność do 4080 jedynie w grach i podobną cenę jaką obecnie trzeba by zapłacić za wersję, którą zbytnio się nie poci powiedziałem basta, i już wczoraj odebrałem 4090