Wpis z mikrobloga

Cześć, mam trochę mindfuck po dzisiejszej rozmowie z tatą w skrócie.
Mam brata lat 19, zaczął w tym roku studia.
No i okazało się, że brat dość totalnie wywalone miał w te studia, podobno został wydalony z uczelni, o czym nie poinformował rodziców.
Generalnie brat mieszka w mieszkaniu, które tam kiedyś mama odziedziczyła od swojej babci. Zrobiony był remont w tamtym roku no i logiczne było, że tam brat na studiach zamieszka. Mieszkanie 3 pokojowe i plan był taki, że 2 pokoje miały iść na wynajem, że mieszkanie samo by się wiecie opłacało.

Okazało się że wynajął jakimś "znajomym" z uczelni, generalnie gdy rodzicie poprosili go żeby im podesłał umowę, to ich zwodził że to zrobi i tata uważa że tych umów nie ma ...
Generalnie to wszystko wyszło bo w tamtym tygodniu zadzwoniła sąsiadka do ojca i powiedziała, że od listopada to często głośno jest , są imprezy, policja wzywana za zakłócanie porządku. Prosiła numer brata do rodziców, ale ten dawał jakieś wymówki albo niedziałające numery (ale miała zapisany kiedyś tam jak jak mama z tatą tam jeździli rok temu).

Ja raz na 3-4 tygodnie gadałem z bratem (mieszkamy w innych miejscowościach) i wydawało się że wszystko jest w porządku.
Ale do rzeczy. Mam źle się czuje (choruje od kilku lat) i nie chcemy jej martwić tą sytuacją bo będzie starła się pomóc itp. Tata musi z nią jechać do szpitala na leczenia, pewnie możliwe że tam zostanie.

I tata poprosił mnie, żebym po prostu tam podjechał i zajał się tym tematem i podjął "takie kroki, żeby wyprostować sytuację"
No to ja się zaśmiałem i pytam, czy mam go spakować, ludzi stamtąd wywalić i go przywieźć do mieszkania?
A on dość poważnie "jeśli sytuacja będzie tego wymagać to tak".
Generalnie też jakieś zdjęcia podesłał, kabina prysznicowa obluzowana, jakiś kran był wyrwany i na "#!$%@?" zamontowany jakiś nowy.
Nie wiem szczerze co myśleć i co byście zrobili na moim miejscu w celu "wyprostowania sytuacji" ?
Brat generalnie zawsze lubiał luźny styl życia, ale wszyscy uważaliśmy, że idąc na studiach dojrzeje do sytuacji?

#studbaza #pracbaza #niewiemjaktootagowac ##!$%@? #studia #pytanie #rodzina #studia
  • 229
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xolan: Takich historii widziałem i słyszałem mnóstwo. Nie wiem co ludzie sobie wyobrażają dając 19-latkowi całe mieszkanie xD przecież to jest wręcz zaproszenie do bumelanctwa.
I tata poprosił mnie, żebym po prostu tam podjechał i zajał się tym tematem i podjął "takie kroki, żeby wyprostować sytuację"

No to ja się zaśmiałem i pytam, czy mam go spakować, ludzi stamtąd wywalić i go przywieźć do mieszkania?

A on dość poważnie "jeśli sytuacja będzie tego wymagać to tak"


@Xolan: ojciec złoto, serio bo wiesz on teraz jak z Twoją mama będzie jeździł to potrzebuje Twojego wsparcia.
Słuchaj myślę
@Xolan: to ja Ci powiem z perspektywy osoby, ktora do 2x roku zycia robila w uja dzianych rodzicow i mialam potem szybki kurs dorastania jak mnie odcieli od wszystkiego ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz dalabym bardzo wiele, zeby w wieku 19 lat siostra przyszla i #!$%@? mi lepe na otrzezwienie. Co prawda wyszlam na ludzi, ogarnelam sie, wrocilam na studia i pracuje, ale tamtych lat nikt mi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xolan: ja #!$%@?, to my mieszkamy w mieszkaniu po dziadku, różowa ma w dupie, a ja mam ból dupy że kot podrapał meble, które mają 40 lat jakoś. Mieszkanie klimat PRL, a dbam o nie bardziej niż o siebie xD
@Xolan: to że wyleciał ze studiów to w tej sytuacji mały problem, może wrócić, młody jest. Postaraj się dowiedzieć dlaczego wyleciał. Połóż nacisk na to że okłamał rodziców i rozporządzał cudzym majątkiem nie tak jak powinien. Ma się ogarnąć, znaleźć sobie jakiekolwiek zajęcie i opłacać mieszkanie i życie sam. Ma o tyle łatwiej że własnościowe. Wypunktuj mu to, daj chwile czasu na ogarniecie i potem kontroluj czy faktycznie płaci, zajrzyj od
@Xolan: na moje oko to co robi twój brat nie bierze się z niczego. Nie powiem ze relacja waszej trójki jest patologiczna ale coś jest na rzeczy. Ty jesteś jego bratem nie powinieneś się zajmować wychowaniem. Tym się ma ojciec zajac. Możesz mu powiedzieć ze nie zachowuje się fair, ze powinien zmienić zachowanie. Ale to co ma robić w swoim życiu powinno wynikać z relacji ojciec syn. A jeśli ojciec cię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Xolan: to nie twój problem tylko starych i tyle. Jak blody na luźniej smyczy chodził to ich sprawa go naprostować. A ty będziesz miał problemy później. Bo przy każdej okazji walnąć o cała rodzina będzie tobie wypominać krzywą akcje. W Polsce to nawet mordercy się wybaczy jak w grę wchodzą sprawy rodzinne