Wpis z mikrobloga

@ciemnienie po raz kolejny nie, dzodko może spać i mirki cintu o tym piszą, jeśli twoje nie śpi to twoja wina i będziesz je usypiał na rękach już zawsze, potem będzie spało z tobą do 18 roku życia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KredaFreda gratki Mireczku, oby schemat się przyjął na dłużej ( ͡º ͜ʖ͡º)

U nas jak pobudka co 3h to się cieszymy, że można spokojnie pospać (ʘʘ)

@E_v_e_l: zgadzam się. Ja musiałem dziewczynę prawie rok przekonywać, że potrzebujemy zrobić "tresurę" młodej bo żadne inne metody i mądre książki nie pomagały i wszyscy #!$%@? bo niewyspani a dziecko nie było w stanie przespać 3h
@Cernold: to zależy od możliwości dziecka i wielu innych czynników np. sposobu karmienia. Dzieci ssące pierś śpią inaczej i mają inny model snu.
@korpoRator: czyli zastosowałeś metodę wyplakiwania dziecka, ergo sprawiłeś że wie, że rodzice mają ja gdzieś i nie reguja, jak ich potrzebuje. Poczytaj o tym.
@KredaFreda to są piękne momenty. Pamiętam jak przyjechaliśmy z porodówki z córą i chyba w 3 dniu w domu też przespała ciągiem bez karmienia z 6 godzin, obudziłem się w strachu i podskoczyłem sprawdzić czy nic jej nie jest :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Cernold: to zależy od możliwości dziecka i wielu innych czynników np. sposobu karmienia. Dzieci ssące pierś śpią inaczej i mają inny model snu.
@korpoRator: czyli zastosowałeś metodę wyplakiwania dziecka, ergo sprawiłeś że wie, że rodzice mają ja gdzieś i nie reguja, jak ich potrzebuje. Poczytaj o tym.
@ciemnienie: nie zastosowanej tej metody i czytałem o niej zapewne więcej od Ciebie. Podobnie jak o innych metodach. Zwyczajnie odzwyczaiłem ją od
@korpoRator: czyli olałeś jej potrzeby, które bardzo wyraźnie sygnalizowała i nie dawałeś czego w tym momencie bardzo chciała. W końcu wiedziała, że nie ma to sensu, ergo złamałeś ja. Niemowlęcia niczego nie nauczysz, bo funkcjonuje ono na ustawieniach basic i nie kieruje się rozumem.

Jakich wymówek? Po prostu daje swojemu możliwość spełniania swoich potrzeb w jej własnym rytmie i zakresie możliwości. Zajmuje to więcej czasu i jest mniej wygodne dla nas,
@Maciejka620

moja ma 4 miesiące i praktycznie co noc od 22 do 6 śpi


Super, ale jak będzie miała 4 lata to obudzi się o 2 s nocy, a ty jak jej powiesz, że ma iść spać bo jest środek nocy to usłyszysz "nie mam mowy". Mamy ja rada taka, nie przyzwyczajać się do dobrego bo to się jeszcze 50 razy zmieni