Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
Jeden taki samobój na szlaku Trzebinia - Pieczyska narobił opóźnienia na ten moment na 1446 min, a jeszcze to nie wszystko bo inne pociągi nie są dookreślone o wielkości ich opóźnień. To znaczy, że ta sytuacja już wygenerowała minimum 24 godziny opóźnień dla samych pociągów dalekobieżnych.
To tak aby pokazać jaki wpływ ma jeden taki debil na ruch pociągów. ¯\_(ツ)_/¯
#pkp #intercity #kolej #pociagi #ciekawostki
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pociongowy: a czemu to w ogóle tyle trwa? powinno się przecież jak najszybciej ogarnąć to jakoś tak żeby jeden tor udroznic żeby pociagi mogły przejechac i niech se juz działają dalej, rozumiem jak jakies niejasne okolicznosci i nie można nic ruszyc dopoki wszystkiego nie ustala ale tutaj chyba z tego co czytam to sprawa była oczywista
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@lazer: Po pierwsze zabezpieczenie miejsca zdarzenia trwa ze względu na dojazd służb policji albo straży ochrony kolei. Po drugie trzeba sprawdzić czy ruch pociągów może odbywać się po obu torach czyli na przykład trzy części ciała denata nie są rozrzucone w sposób który uniemożliwiał by ruch po obu torach. Potem jest sprawa dojazdu lekarza lub koronera którzy stwierdzą zgon takiej osoby A na to też trzeba poczekać dość sporo czasu. W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pociongowy: ja pierdziele, masakra ile z tym roboty... a to pewne już ze samobojca?
zal tylko tych ludzi co na tym mrozie na peronach musza stac i czekac tyle godzin bo pewnie nie każdy mogl jakiś inny transport ogarnąć
@Pociongowy: raz mi się zdarzyło na wyjeździe z Poznania zaraz za Antoninkiem.

Skrzyżowanie Warszawskiej ze Smołdzinowską.
Chwilę po naszym zatrzymaniu na skrzyżowaniu był dzwon.
Straż pożarna 300 metrów dalej więc daleko nie mieli, ogarnęli skrzyżowanie i przyszli do nas.
W końcu nigdzie naszemu klientowi się nie śpieszyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pociongowy: kolega mi opowiadał, że jak pracował na kolejach w Egipcie (czy tam innym kraju w okolicy) zaczął hamować na widok ludzi siedzących na torach to się go pytali co robi ( ͡° ͜ʖ ͡°) U nich jak kogoś potrącą na torach to jadą dalej. W sumie jak w Indiach. Żadnych prokuratorów.
Ale cóż, tam jest trochę inne poszanowanie życia ludzkiego