Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy jest tu ktoś, kto nie chciał mieć dzieci, ale mu się odmieniło po 30 bądź 35 roku życia? Jeśli tak, to co spowodowało tę zmianę?

#dzieci #rodzicielstwo #rodzice #rodzina #antynatalizm #childfree #zwiazki

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #639efb21ba11279a731ab589
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 42
@paniejanuszu: A sądzisz, że pierwotnie napisałeś to tak zrozumiale jak teraz? Bez problemy można wywnioskować po pierwszej odpowiedzi, ze masz taki sentyment do swojego dzieciństwa, że wtedy to byś dzieci robił bo było tak super - NIE TO CO TERAZ. A w praktyce chodzi Ci tylko o stan wiedzy na tamten czas i wszystko jasne.
@ImYourPastClaire: Myślę, że raczej chodziło nie o to jak jest, a o to jak będzie. W latach 90-tych było źle, ale ludzie mieli nadzieję, że będzie lepiej. My z kolei do pewnego czasu mieliśmy bardzo dobrze, ale teraz wiemy, że będzie tylko gorzej i powoływanie dziecka na ten świat wobec tej świadomości wydaje się być niezbyt rozsądne.
Już nie mówiąc o tym, że w latach 90-tych antykoncepcja praktycznie nie istniała, za
xXx: @AnonimoweMirkoWyznania: Ja tak miałam, kiedyś nie chciałam mieć dzieci, a teraz realnie o tym myśle.
Co to spowodowało? Doświadczenie, to jak potoczyło się moje życie (lepiej niż przypuszczałam), jak poznałam ludzi którzy potrafią w rodzicielstwo i wcale ich ono nie ogranicza to uznałam, że jak ze wszystkich można to zrobić źle, dobrze lub miernie i z perspektywy rodzica i z perspektywy dziecka. Dziecko jest ciężarem i blokadą tylko jak
xXx: @AnonimoweMirkoWyznania: Ja tak miałam, kiedyś nie chciałam mieć dzieci, a teraz realnie o tym myśle.

Co to spowodowało? Doświadczenie, to jak potoczyło się moje życie (lepiej niż przypuszczałam), jak poznałam ludzi którzy potrafią w rodzicielstwo i wcale ich ono nie ogranicza to uznałam, że jak ze wszystkich można to zrobić źle, dobrze lub miernie i z perspektywy rodzica i z perspektywy dziecka. Dziecko jest ciężarem i blokadą tylko jak jesteś
xXx: > Czyli jesteś lepsza od innych i twoje dziecko bedzie lepsze bo 100% od ciebie to zależy xD

Wystarczyła jakaś sugestia kogoś żebyś urodziła dzieciaka - bo oni chwalom xD


@suqmadiq2ama: ja będę lepszym rodzicem niż większość, co nie jest trudne, skoro udało mi się ułożyć życie lepsze niż 98% społeczeństwa, a czy dziecko będzie lepsze? To bez znaczenia, dostanie narzędzia, a co z nimi zrobi to już inna
xXx: > Czyli jesteś lepsza od innych i twoje dziecko bedzie lepsze bo 1005250047230d ciebie to zależy xD


Wystarczyła jakaś sugestia kogoś żebyś urodziła dzieciaka - bo oni chwalom xD

@suqmadiq2ama: ja będę lepszym rodzicem niż większość, co nie jest trudne, skoro udało mi się ułożyć życie lepsze niż 98(null)połeczeństwa, a czy dziecko będzie lepsze? To bez znaczenia, dostanie narzędzia, a co z nimi zrobi to już inna kwestia, Twoja matka