Wpis z mikrobloga

Przyszedl seba do szpitala na sor i mowi ze on chce tk glowy ale nie poda swoich danych bo placi skladki i wystarczy xd
Babeczka do niego ale ze jak i że nie moze nic pomoc.
Chlop sie miota i mowi ze "jego kobieta moze poswiadczyc ze to jego dane ale dowodu osobistego nie da". Chwile sie klocili i ta na rejestracji odpuscila i wpisala go jako NN. Chlop caly uradowany, zgrywa cwaniaka jaki inteligentny i w tym samym momencie z wejscia za jego plecami wchodzi policja w cywilu do jakiejs innej sprawy. Pielegniarka poprosila zeby go wylegitymowali.

Okazalo sie bez zaskoczenia ze to nie jego dane.
Okazalo sie ze bral udzial w wypadku i z niego przyjechal.
Okazalo sie ze byl pod wplywem.
Zrobiono mu TK. Juz na prawdziwych danych i na jego koszt bo nie byl ubezpieczony.
Potem zabrali go smutni panowie na dolek xd

#szpital #zdrowie #seba #heheszki
  • 203
  • Odpowiedz
Miałem KT z kontrastem robione w sierpniu i leżąc na chirurgii miałem pierwszy wolny termin na maszynę 3 dni od przyjęcia na oddział.


@KHOT: SORy działają w innym trybie i mają pierwszeństwo przed planowymi zabiegami. Wchodzisz z ulicy i po triadzie dostajesz TK jeżeli lekarz uzna że to wymagane, sam przerabiałem to już dwukrotnie.
  • Odpowiedz
Chwila, czyli mowicie, ze moge sobie ot tak isc na TK, zaplacic 400zl i mi z miejsca zrobia to na SORze?

Serio, czasami wam zazdroszcze tego, ze mieszkacie w Polsce, w Niemczech zrobienie platnego rezonansu jest praktycznie niemozliwe, wszystko idzie na kase chorych, a badani sa tylko ci co maja ku temu przeslanki, ze wzgledu na koszt obslugi maszyny i pracy lekarza przy niej.


@miki4ever:
1. Musisz mieć przesłanki
2. Czekasz
  • Odpowiedz
Wchodzisz z ulicy i po triadzie dostajesz TK jeżeli lekarz uzna że to wymagane, sam przerabiałem to już dwukrotnie.


@dran2: triażu, nie triadzie :)
  • Odpowiedz
Przyszedl seba do szpitala na sor i mowi ze on chce tk glowy ale nie poda swoich danych bo placi skladki i wystarczy xd


@gracilis: Myślałem, że to może generał Szymczyk, ale jego policja by nie wylegitymowała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@miki4ever: do tk musza byc wskazania. Mozesz zrobic sobie za hajs ale tez musza byc wskazania bo zabieg wiarze sie z promieniowanie. Dlatego mri mozna zrobic bez wskazan jak zaplacisz
  • Odpowiedz
co w tym dziwnego?


@Anakee: No a co w tym dziwnego że policjant ma tatuaż na dupie?

Nie wiem, ale to nie podlega regulacjom prawnym. Natomiast czynność legitymowania podlega. No, ale może się nie znam - być może w kodeksie jest zapis, paragraf 4b, w którym mowa, że legitymowanie następuje po spełnieniu wymogów zawartych w paragrafie 4a ORAZ na prośbę pielęgniarki z SORu.
  • Odpowiedz
Nie wiem, ale to nie podlega regulacjom prawnym. Natomiast czynność legitymowania podlega. No, ale może się nie znam - być może w kodeksie jest zapis, paragraf 4b, w którym mowa, że legitymowanie następuje po spełnieniu wymogów zawartych w paragrafie 4a ORAZ na prośbę pielęgniarki z SORu.


@Bartholomew: legitymowanie jest możliwe, kiedy jest uzasadnione podejrzenie. Prośba pielęgniarki z SOR może takie podejrzenie stworzyć. Twoja prośba nie musi. Decyzję podejmuje policjant.
  • Odpowiedz