Wpis z mikrobloga

@gbyrka: @gbyrka: Wydaje mi się, że to jest kościół garnizonowy. W środku znajduje się Mauzoleum Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej. Czy uważasz, że to coś złego, że kilka osób z wojska i kilka pojazdów zostało oddelegowanych do zadbania o takie miejsce?

Czy wiesz, że wojsko dba np o cmentarze?
  • Odpowiedz
@gbyrka: Takie zabawy przynajmniej pozwalają jakkolwiek poćwiczyć kwestie logistyczne. Chyba właśnie spoko, że w czasie pokoju jakoś wojo jest wykorzystywane.
  • Odpowiedz
Takie zabawy przynajmniej pozwalają jakkolwiek poćwiczyć kwestie logistyczne


@Fattek: co konkretnie ćwiczy wpakowanie kilku drzewek na jedno auto i przewiezienie ich do centrum miasta?

właśnie spoko, że w czasie pokoju jakoś wojo jest wykorzystywane.


Jakoś czyli jak? Czy zostało użyte w celach publicznych?
  • Odpowiedz
@Bumelante: wydaje mi się, że za publiczne pieniądze właśnie tak powinno być używane. Ale jak wiesz coś więcej o rozliczeniach za usługę to się podziel ʕʔ

Nawet jestem ciekaw ile bym musiał zapłacić za taki transport choinek
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Widać ze przynajmniej są tam 2 auta , jeśli to jednostka logistyczna to można puścić "młodych "żeby przetarli szakli z papierami, kwitami, ogarnąć miejscówki itd. Kto w logistyce nie robił ten nie wie ile rzeczy może pósc nie tak szczególnie jak góra ci patrzy ciągle na ręce.
  • Odpowiedz
chcesz mi powiedzieć, że my cały kościół (w sensie budynku/parafii) dodatkowo utrzymujemy w ramach wojska?


@powaznyczlowiek:

Wydatki Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego są realizowane w części 29 budżetu państwa – Obrona narodowa


Wygląda na to że tak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niewątpliwie właściwe wykorzystanie sprzętu i ludzi


@gbyrka: w sumie zgadza się.

Skoro dana jednostka odpowiedzialna jest za dowożenie rzeczy, to dowożenie rzeczy to trening ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Bo musisz wiedzieć że większość żołnierzy że nie walczy, nie strzela i nie skacze że spadochronami xd
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek Wojsko od zawsze miało swoich kapelanów, którzy są żołnierzami. Takich kościołów garnizonowych jest kilka w Polsce. Nawet są parafie prawosławne i protestanckie. Może kogoś to dziwi ale wsparcie duchowne jest ważne dla żołnierza i kapelani odgrywają ważną rolę w wojsku.
  • Odpowiedz
@Mozdzierz90: w ogóle mnie to nie dziwi, ale co innego skoszarowany kapelan na "dyżurze" który pewnie jeszcze musi mieć jakieś przeszkolenie wojskowe, a co innego wożenie choinek w czasach pokoju do centrum miasta ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz