Wpis z mikrobloga

Siema Mirki, stoję przed wyzwaniem sprzedania mojego prawie-nowego Maka.
Long story short: niecały rok temu kupiłem macbooka pro M1, ale używałem go z jakieś 4 miesięcy bo od mojej firmy dostałem dokładnie takiego samego i on stał się moim „głównym” makie.
I nadszedł czas na sprzedaż bo ile może się kurzyć :P

Gdzie myślicie że najlepiej wystawiać tak drogi sprzęt? OLXa się trochę obawiam przez:
a) wszędobylskie scamy
b) bandę Januszy.

Tylko jeśli nie OLX to co? Grupki fb? Allegro lokalnie? A może moje obawy są przesadzone i nie powinienem się martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#apple #olx #macbook
  • 16
@fakePMcoach: stężenie oszustów, kanciarzy i januszy na olx przekracza jakiekolwiek normy. też właśnie teraz próbuję sprzedać maka i nigdy więcej już tego błędu nie popełnię - propozycje kupna za pół ceny, jakieś scamowe linki do potwierdzeń, mongoły niepotrafiące nawet jednego zdania złożyć poprawnie. to jest portal do sprzedawania śmieci a nie sprzętu za który chcesz uczciwą cenę uzyskać.
@fakePMcoach: Tydzień temu kupowałem na olx i nie było problemów, ale brałem nowego w folii. Jeden typ nie odbierał telefonów a potem wyłączył, drugi się umówił na sobotę w Warszawie, ale mógł późno, ogarnąłem sobie bliżej domu dzień wcześniej trochę drożej żeby nie musieć jeździć i ładnie napisałem typowi że nie podjadę, podziękował za info i nara. W sumie nie pytałem gościa czy mu się dużo ludzi targowało, spuścił 2 stówki
@fakePMcoach: Na OLX wystawiłem niedawno swojego starego Maka, jednak bez przesyłki OLX. Wiem co może się stać - zgłoszą, że laptopa nie dostali, OLX zwróci im kasę i będę mógł #!$%@?ć, a pewnie jeszcze złapię bana na konto. Przelew i wysyłam komputer, a jak się nie podoba to można osobiście odebrać.
@fakePMcoach: sama mam do sprzedaży iPhone i się po prostu boję go wystawić na olx… Chyba że opcja płatność z góry, ale mało kto by pewnie na to poszedł. Zostaje alledrogo, grupy na FB, marketplace ()
@fakePMcoach na allegro też są zjeby. Sprzedawałem praktycznie nowego lapka w stanie idealnym. Zadzwonil typ ze by kupil ale mieszka teraz na stałe w holandii. Mowie mu wplacisz na konto to wysle. No to on nie bo go oszukam. Ale dzin pozniej dzwoni ze jego kolezka do niego jedzie i on go ode mnie kupi. Ok. Przyjechal taki typowy wykopek, ogladal, sprawdzal, zaplacil, zabral. Mijaja 3 miesiace i typ dzwoni ze on