Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Prośba o dodanie wpisu.

Pozwolę opisać życie samotnych matek.
Mam taką jedną w rodzinie oraz multum wśród koleżanek. Oczywiście kogoś takiego jak ja w okresie szkolnym to wyśmiewali, bo byłem zapalonym fanem IT. Obecnie zarabiam więcej niż #programista15k a stuknęła mi 30-tka. Głupi nie jestem i jestem już od ponad 5 lat świadomy tego, że nigdy nie będę miał dziewczyny. Powód jest prosty - brak zainteresowania moją osobą ze strony płci przeciwnej. W przeciwieństwie do reszty wykopków, którzy dalej się żalą w wieku 30 lat, że oni to nie mają dziewczyny zamiast spojrzeć prawdzie w oczy, iż pisana jest samotność - tlą sobie nadzieję.

Ale wracając do samotnych matek. Jak to one nie korzystały z życia xD dla nich facet który miał byle jaką pracę był lepszy od tego który ma cokolwiek związanego z IT. No ale ok - ich wybór. Przecież informatycy to nudziarze i frajerzy, więc jej "koledzy" z takimi mogą robić co chcą - bić, poniżać, wyśmiewać się aby w ten sposób poczuć się lepsze od takiego "frajera" w ich oczach. Bo co z tego, że zna IT (zresztą bycie w IT kojarzy się z "lamerstwem") skoro "życiowo" jest niezaradną melepetą? Taka jest z góry mentalność kobieca do facetów IT.

A teraz? Teraz pracuję zdalnie, mogę pracować z jakiegokolwiek miejsca na ziemi co z czasu tak robię. Mam dosłowną bajkę w życiu. Ale obecnie zbieram na dwa mieszkania w wojewódzkim mieście aby móc zarabiać z wynajmu w okolicach średniej krajowej tak aby mieć pewny dochód i jeszcze pracować z pracy aby móc zwiedzać świat :) a nawet jak stracę pracę albo zrezygnuję to mogę mieć już luźny dochód oraz pokaźne oszczędności :-)

A co słychać u samotnych matek? Ta z rodziny pisze do mnie abym pomógł zajmować się jej dzieckiem skoro pracuję zdalnie xD świat oszalał! Ktoś inny będzie Ciebie peklował i miał w nosie dziecko a ja mam zajmować się Twoim dzieckiem? Wolne żarty xD chociaż nie powiem - ta osoba akurat mnie lubiła, także złego słowa bardzo nie mogę powiedzieć. Lecz to jest akurat przesadą. Niektóre matki wyrzuciły z domu dzieci które dopuszczały się do czegoś takiego przed ślubem.

U znajomych koleżanek podobnie. Tylko te przez to, że są samotnymi matkami już teraz nabrały wstrętu do facetów - dlatego zastanawiam się czemu każdy pisze o rozwodniczce lub samotnej matce jako najlepiej łatwemu dostępnemu materiałowi. Jest wręcz odwrotnie. Samotne matki które urodzą - nabierają jeszcze większej nienawiści do innych facetów a jedyną miłością dla nich jest tylko i wyłącznie dziecko. I nie wiem czy tyczy się to tylko facetów po ślubie, ale z tego co czytam po postach to już widziałem niejednokrotnie taką zależność.
Ale jest jeszcze jeden problem? Mianowicie - kto się zajmie dzieckiem? Skoro trzeba iść do pracy a mąż też musi iść do pracy na czarno albo pracuje za minimalną u Janusza. Kiedy też na studia pójdziesz, gdy dziecko trzeba nakarmić o danej porze? Jak je zaprowadzić do szkoły?

A ja? Mógłbym na pełnym luzie zająć się dzieckiem przez pryzmat pracy zdalnej za dobre pieniądze.

Także różowe wniosek z tego jest taki - więcej pokory dla osób IT zamiast pogardy :) Bo potem życie różne przynosi kwiatki a ja mógłbym bez problemu pracować zdalnie oraz zajmować się dzieckiem pomijając już, że takie słowa w małżeństwie u mnie jak kredyt na mieszkanie albo jazda różowej samochodem za 20k-30k byłaby dla mnie ujmą. Sam mam nowe mieszkanie oraz nowy samochód oraz taką korzyść zaoferowałbym bez mniejszego problemu swojej różowej gdybym ją miał. Lecz teraz już za późno :) Muszę się szanować a to, że byłem przez Was wyśmiewany oznacza, że musicie sobie same teraz szukać innych facetów do tego aby założyć rodzinę a nie przyjść na gotowe do faceta który pracuje zdalnie i jest w zdecydowanym top 1% zarobków w Polsce. Ja już się z żadną dziewczyną nie zamierzam związać - tak samo myślę jak i żadna dziewczyna nie zamierza ze mną.

Oraz również i #przegryw, głowa do góry! Nawet po latach szczęście może się uśmiechnąć także do Was i możecie być #wygryw !

#przegryw #wychodzimyzprzegrywu #wygryw #zwiazki #rozowepaski #logikarozowychpaskow #zalesie #madki #p0lka #madka #oswiadczenie #po30

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63ac15d56ee95d57c223be42
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: jonik
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 36
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania świetnie Mirku, bardzo podobają mi się twoje przemyślania, wydaje mi się jednak, że mógłbyś jeszcze napisać cos o tym, że pracujesz w IT, ile zarabiasz i że robisz to zdanie, no i najważniejsze żebyś nie zapomniał - napisz ze pracujesz w IT
  • Odpowiedz
Ze wszystkich xD w tym wpisie najbardziej podoba mi się: "a ja mógłbym bez problemu pracować zdalnie oraz zajmować się dzieckiem" xD chyba dziecko z psem/albo kotem pomyliłeś xD
  • Odpowiedz
@Sad_poyato: #programista15k here I dwóch gówniaków na pokładzie. Pracować zdalnie i zająć się dzieckiem to dla mnie jedyna korzyść jest taka że masz bardziej elastyczne godziny żeby zaprowadzić i odebrać z przedszkola (np. wstajesz sobie o 6, dzieci o 8 i o 8 robisz sobie przerwę, szykujesz je i zaprowadzasz). Sporadycznie zdarza się, że pracuje z dzieckiem w domu. Ale to takie bardziej udawanie niż praca. Z reguły kończę taki dzień
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: gościu masz 30 lat a dalej zyjesz mentalnie w swoich nastoletnich latach. Tutaj bym szukał problemu.

z takim charakterem to możesz zarabiać i milion miesięcznie a i tak żadna cie nie będzie chciała bo wybierze biedniejszego ale mniej smutnego
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Zakładając, że to nie jest bait - to nieprawda, że dziewczyny uważają ludzi z IT za nudziarzy...
Uważają ciebie za nudziarza/jesteś brzydki. Ogólnie nie brzmi to wcale jak akceptacja samotności, a wywyższanie się oparte na totalnie urojonym założeniu.
  • Odpowiedz
Z taką ilością pieniędzy jeszcze nie poszedłeś na terapię? Smutno się ciebie czyta. Jak takiego słabeusza który był dobry bo był słaby,ale jak nabrał kasy to gardzi wszystkimi. Ogarnij się bo ten jad sam ciebie strawi.
  • Odpowiedz
ChłodnyTyran: @Wygnany_mad42: No tak, spodziewałeś się, że wpis będzie dość toksyczny a tu jednak udało się coś OPowi osiągnąć i musiałeś zrezygnować widząc czyjeś szczęście... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@GoogleFuchsiaZgubilemHaslo: a ok. A tak na poważnie? ;-)
@Dolanthesniffer: Tak
@WypadlemZKajaka: kurczę, a gdzie?
@Gavilar: A czy coś się zmieniło od momentu nastoletniego? Bo w moim wypadku dalej ludzie mną pogardzają jak pogardzali
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: XDXDXD nie toksyczny tylko krytyczny, myślałem ze rzucisz jakies swoje przemyślenia na ten temat zarzucisz jakąś anegdotką z własnego życia odnośnie tych matek a finalnie zwaliłeś se konia na portalu ze śmiesznymi obrazkami ze pracujesz w it XD, No ale rozumiem już dlaczego nie napisałeś tego z własnego konta na którym pewnie wypowiadasz się na tagu it tylko z anonimowych gdzie możesz pisać wszystko o it, generalnie napisałeś same truizmy
  • Odpowiedz