Wpis z mikrobloga

Polska policja zatrzymuje na pustym parkingu 26 grudnia o godzinie 13:00 17-letniego chłopaka z dziadkiem, ktory go uczy jeździć i dzieciak stanie przed sądem.

Tymczasem tow. Komendent Główny Policji obywatel Jarosław Szymczyk rozpieprdziela pół komendy granatnikiem z Ukrainy i nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności.
#policja
Pobierz niezdiagnozowany - Polska policja zatrzymuje na pustym parkingu 26 grudnia o godzinie...
źródło: comment_1672253241s5h2O00nokyILZlbxD7uXY.jpg
  • 152
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo braku uprawnień nie powinno być wykroczeniem?


@niebiesko-niebieski: Zapomniałeś dodać, że kierowanie pojazdem na pustym parkingu w święto, gdzie ruch jest znikomy, w dodatku pod okiem swojego dziadka, który jest pewnie doświadczonym kierowcą. Typowa nadgorliwość stójkowych, którzy będą bezsensownie obciążać sąd marnując jego czas oraz czas chłopaka, bo bandyta, który z resztą jako kursant prawa jazdy już coś umie, śmiał uczyć się jeździć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@xTortox: generalnie prawo jest dla ludzi, nie na odwrót. Więc normalnie bym się z tobą zgodził w myśl dura lex sed lex ale z założeniem że potem się to prawo zmieni żeby uwzględniało takie przypadki. Jednakże sprawa komendanta jasno pokazuje że w tym kraju prawo dotyczy tylko niektórych, więc nie dziw się że ludzie kwestionują prawo.
@niezdiagnozowany ja osobiście wyrwałem tak mandat 500zl bo jechałem z mamą w trakcie robienia prawka na pusty plac o 23 przez puste osiedle gdzie przez 15 lat może 3 razy widziałem patrol policji xD
@xTortox: > skąd to oburzenie, skoro poniósł konsekwencje opisane w powszechnie znanym i stosowanym prawie to nie kumam

No może stad ze gówniarz nie zrobił nic złego, a tym bardziej jego dziadziuś, który zabrał go na PUSTY parking żeby pouczyć go jeździć? W pamięci dzieciaka zapisze się wożenie go po komisariatach i sadach za to, ze chciał się poczuć pewnie za kierownica i być może w ogóle dzięki temu miał umieć