Wpis z mikrobloga

Dobra koniec roku sie zbliza to cos napisze o sezonie 2022. Dla mnie jeden z nudniejszych sezonow ostatnich lat i nie wcale nie chodzi mi o to, ze po jednym z najlepszych sezonow 2021 mialem zbyt duze oczekiwania co do kolejnego roku. Po prostu ten rok byl slaby. Nowe rozdanie ktore mialo wywrocic tabele a sprawilo tylko tyle, ze Merc przez nietrafiona koncepcje odpadl z rywalizacji. Reszta do przewidzenia. Ferrari przez swoje partactwo samo sie wypisalo z walki o mistrza czym popsulo emocje i walke na ktora liczylismy do samego konca.

Dlaczego sezon 2022 uwazam za jeden z najnudniejszych? Starszy powiedziec, ze z poza wielkiej trojcy na podium przez caly sezon stal tylko jeden raz Norris z McLarena. Reszta sezonu tylko Red Bull, Ferrari i Mercedes.
Jakby ktos mial mnie zapytac co spektakularnego zapamietam z tego roku to odpowiedzialbym, ze tylko ten masakryczny karambol z Wielkiej Brytanii i tyle.

Na koniec powiem co mnie ciekawi w nastepnym sezonie w kolejnosci od najciekawszej rzeczy:

1. Jaka koncepcje przy budowie bolidu obierze Mercedes? Zero sidepods jak dobrze wiemy nie dziala i nie da sie ta koncepcja na przekroju calego sezonu wygrac tytulow nawet jesli pod koniec znacznie sie podciagneli. Wybiora wariant Red Bulla czy Ferrari? A moze w ogole wymysla cos nowego?

2. Czy Pirelli w koncu zrobi dobre opony na deszcz? To jest dla mnie jedna z najwazniejszych obecnie spraw. Obecne full wety sa do dupy i kazdy o tym dobrze wie. Nie moze byc sytuacji takiej jak w obecnym sezonie, ze wyscig juz dawno powinien jechac bo wcale tak duzo wody nie ma na torze a oni go ciagle stopuja bo wiedza, ze na full wetach nie da sie jezdzic. Pije tu do sytuacji w Japonii. Po czym gdy zdecydowanie za pozno puszczaja w koncu wyscig po 2-3 okrazeniach juz kierowcy przesiadaja sie na intery.

3. Jak poradzi sobie na tle Norrisa ten mlokos Piastri o ktorego zabijalo sie pol padoku i przez ktorego Ricciardo wylecial placac gigantyczne odszkodowanie za zerwanie kontraktu.

4. Jakie relacje beda panowaly wewnatrz Alpine miedzy Oconem i Gaslym? Ocon to skonczony duren i pokazal to w tym sezonie majac w dupie rywalizacje z innymi kierowcami i skupiajac sie tylko na tym aby dosrac Alonso i jak najbardziej popsuc mu wyscig. Z Gaslym powinno byc podobnie bo tam jest konflikt i obopolna niechec od wielu lat. Jeden drugiemu dupe poderwal czy jakos tak. Do kamery moga sie szczerzyc co juz zreszta robia i udawac best frend ale tak naprawde na torze bedzie zupelnie inaczej. Skoro Ocon juz z Alonso bez zadnego grubszego kontekstu odwalal kaszane to z takim Gaslym powinno byc jeszcze bardziej grubo.

5. W ktorym momencie sezonu Gasly dostanie bana na 1 wyscig za pkt karne? To, ze takiego bana dostanie jestem prawie, ze na 100% pewien bo zbyt duzo wyscigow jest do wygasniecia pierwszych pkt karnych. Nie sadze zeby za cos w koncu nie wylapal. I kto go ewentualnie zastapi tez ciekawe.

6. No i ostatnie jak bardzo w kolejnym sezonie bedzie kompromitowac sie Ferrari. Nie mam zadnych watpliwosci, ze z tym kiepskim beztalenciem Vasseurem moze byc jeszcze wiekszy chaos niz za Binotto. Tam powinno byc dalej zabawnie i malo profesjonalnie z duza liczba wpadek strategicznych i ogolnego nieogarniecia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tyle ode mnie. Ciekawy jestem na co wy bedziecie patrzec w kolejnym sezonie F1.
#f1
Pobierz JulianGangol - Dobra koniec roku sie zbliza to cos napisze o sezonie 2022. Dla mnie j...
źródło: comment_1672359791ashwfUUMFZJ4tmedwJDdBr.jpg
  • 5