Wpis z mikrobloga

@jtomek1: przechodzenie z uop na b2b w ramach tego samego pracodawcy zabierze ci ulgi zusowskie

Dodatkowo zrob start dzialalnosci od 2. dnia miesiaca (zyskasz dodatkowy miesiac ulg)

Znajdz ksiegowego np. Infakt i go wypytaj plus sobie poczytaj w necie.

Tak chcesz zostac vatowcem.
Wiec na to mozesz czekac nawet czaami ponad miesiac… btw dzialalnosc mozna zalozyc wczesniej ale start z konkretna data
treści, z których warto zaczerpnąć wiedzy


@jtomek1: Nie potrzebujesz wiedzy: cudzej, ogólnej, nieaktualnej... a takie będą źródła, które ktoś inny wskaże.

Nawet jeśli ktoś przerabiał to samo kilka miesięcy temu, to sporo może być już nieaktualne. Nikt w tym temacie nie będzie "evergreen", właśnie poza wspomnianymi księgowymi.

No i cała zabawa polega tym, że "nie wiesz czego nie wiesz", więc nie jest łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zuligarson: w 2017 jak zakładałem JDG i rejestrowałem się do VAT to otrzymałem pismo ze skarbówki aby dostarczyć "dokument potwierdzający prawo do użytkowania lokalu". W praktyce - spisałem z rodzicami umowę użyczenia lokalu, bo siedzibę mam zarejestrowaną u nich, a korespondencja urzędowa przychodzi na mieszkanie, które wynajmuję.

Ogólnie całość początkowych procedur trwała miesiąc, włącznie z rejestracją do VAT.